СВІТ Протоієрей РПЦ пропонує навчати дітей у РФ церковнослов’янської мови замість англійської

Голова патріаршої комісії у справах сім’ї РПЦ протоієрей Димитрій Смирнов, відомий своїми скандальними заявами, на кшталт закликів до побиття хлопчиків, запропонував навчати російських дітей церковнослов’янської мови замість англійської.

Як повідомляє 6 жовтня “Інтерфакс”, в ефірі телекомпанії “Союз” протоієрей висловив незгоду з батьками, у яких “дитинка не встигає народитися – вже англійської вчать”. На думку о. Димитрія, спочатку дітей потрібно навчати “церковнослов’янської, потім, можливо, грецької (ми від греків сприйняли нашу віру), це ж теж дуже важливо”.

“А так, звичайно, стоїть, як столиця Камбоджі, і нічого не розуміє”, – сказав отець Димитрій, характеризуючи рівень розуміння церковнослов’янської мови парафіянами РПЦ МП.

А тим, хто пропонує РПЦ перейти на сучасну богослужбову мову, протоієрей запропонував взяти газетний папір, на ньому написати “1000 рублів” і йти в магазин, додавши, що там все-таки захочуть отримати справжню купюру. “Сучасна мова – це несправжня, там половина англіцизмів – усі ж хизуються… Замість коробки для їжі “фудбокс”кажуть в літаку.” Чи всі отримали фудбокси? “Привіт, я що, в Америку лечу?” – зазначив глава патріаршої комісії.

“Навіть Зеленський через пень-колоду, але говорить англійською. І ще за півроку вивчив українську. А церковнослов’янська мова – це взагалі основа російської мови, там треба вивчити два десятка слів”, – сказав він.

За його словами, будь-яка справа вимагає спеціальної підготовки – “водіння автомобіля, навчання на мехматі і так далі”. “Просто палець об палець людина не хоче вдарити, а ми повинні для неї весь тисячолітній лад церкви переінакшити. А може, й ікони писати на світових коробах, а може, замість хрестів зірочки, вони більш зрозумілі, ми звикли: “Кремлівські зірки над нами горять… “? І храми робити у вигляді комор, тому що скільки наших храмів – десятки тисяч – використовували як комори для зерна? Давайте комор налаштуємо – ось буде краса!” – дещо парадоксально закликав о. Димитрій.

Він заявив, що не хоче підлаштовуватися під ледачих людей. “Російська мова – мова газет, мова телебачення – це мене зовсім не влаштовує, а церковнослов’янська, як один мудрий батюшка сказав, нею не написано жодної поганої книги”, – зазначив отець Димитрій.

Зазначимо, що під час цієї передачі скандальний протоієрей РПЦ також назвав росіян “народом-вбивцею” через аборти за медичними протипоказаннями у матері.

Comments are closed.