НОВИНИ Після скандалу Зеленський офіційно вшанував пам’ять жертв масових розстрілів у Бабиному Яру

Президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять жертв масових розстрілів у Бабиному Яру в Києві.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на офіційний сайт президента.

“Глава держави разом із представниками Ради Федерації єврейських громад запалили лампадки біля “Менори” – пам’ятника розстріляним євреям на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”, – йдеться у повідомленні.

Зеленський і представники Ради Федерації єврейських громад на території Національного історико-меморіального заповідника “Бабин Яр”

Зазначається, що рабини прочитали молитву за жертв трагедії та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Крім того, 3 жовтня в Офісі президента відкрилася експозиція “Історія крізь обличчя”. В офіційному повідомленні зазначалося, що проєкт покликаний зберегти пам’ять про подвиг тисяч українців, котрі переховували й рятували євреїв під час Другої світової війни та Голокосту.

  • 29 вересня до 78-х роковин трагедії Бабиного Яру біля пам’ятника страченим нацистами жертвам було встановлено квіткові композиції від імені президента України, однак, сам Зеленський не з’явився на офіційних заходах.
  • Під час жалобних заходів рабин, голова Об’єднання юдейських релігійних організацій України Яків Блайх висловив обурення тим, що президент не бере участь в офіційних заходах особисто.
  • Своєю чергою голова Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад Моше Реувен Асман назвав некоректними висловлювання Блайха на адресу Зеленського.
  • Пізніше того ж дня в Офісі президента повідомили, що Зеленський був у Бабиному Яру, проте не афішував свою присутність.

Comments are closed.