НОВИНИ РПЦ включила до свого складу єпархію у Франції, яку розпустив Вселенський Патріархат

Російська Православна Церква 7 жовтня оголосила про прийняття до свого складу громад архиєпископії православних руських церков у Західній Європі з центром у Парижі, яку в листопаді 2018 року розпустив Вселенський Патріархат.

Про це йдеться на сайті РПЦ, передає РІСУ.

Московський Патріарх Кирил (Гундяєв) назвав це рішення історичним.

“Сьогодні священний Синод прийняв історичне рішення. До складу Російської Православної Церкви увійшла архієпископія парафій руської традиції з центром у Парижі, яка донедавна перебувала в юрисдикції Константинопольського патріархату. Архиєпископія була однією з частин російської православної еміграції, породженої революцією і громадянсько ю війною. “Паризька” церковна еміграція пройшла дуже складний шлях – від конфронтації з російською церквою, зумовленою політичними обставинами, до прийняття рішення про входження до складу Московського патріархату. Але і ми всі пройшли відповідний шлях, і возз’єднання стало можливим не тільки тому, що багато чого змінилося в Західній Європі, а й тому, що багато чого змінилося в житті нашої країни і нашої Церкви”, – так він прокоментував  рішення Синоду РПЦ.

  • Священний Синод Вселенського Патріархату 27 листопада 2018 року вирішив розпустити Архієпископію російських православних церков у Західній Європі (відому також як Російська архієпископія у Парижі). У такий спосіб було скасовано Патріарший Томос 1999 року.
  • Керівник Архієпископії – архієпископ Іоанн (Реннето) відмовився виконати рішення Вселенського Патріархату про саморозпуск і не прийняв відпускну грамоту, видану йому Вселенським Патріархом Варфоломієм.
  • Архієпископ Іоанн забажав приєднатись до РПЦ, а та своєю чергою охоче запропонувала російському екзархату увійти до її складу. За даними російських журналістів, тут не обійшлось без підкупу і зради.
  • Після демаршу архієпископа Іоанна тимчасовим головою Архієпископії було призначено митрополита Гальського Еммануїла, який від імені Вселенського Патріархату брав участь у створенні Православної Церкви України.
  • 7 вересня у Парижі відбулись Загальні збори Російської архієпископії, на яких архієпископу Іоанну не вдалось зібрати достатню кількість голосів за перехід до РПЦ. Однак пізніше росЗМІ повідомляли, що більшість приходів висловилася за перехід до РПЦ.

Comments are closed.