НОВИНИ Предстоятель ПЦУ Епіфаній заснував благодійний фонд

Митрополит Епіфаній оголосив про створення благодійного фонду, покликаного залучати кошти на підтримку розвитку різноманітних напрямків діяльності Православної Церкви України.

Як повідомив речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря), головний принцип, що закладається в основу праці Фонду – відкритість та відповідальність перед благодійниками і Церквою.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній своєю чергою нагадав, що віками Церква існувала завдяки, в тому числі, жертовності, меценатству, благодійництву.

“Меценатство в Україні має справді давню історію, на сторінках якої вже навічно викарбувані імена князів з роду Острозьких, святителя Петра Могили, гетьмана Івана Мазепи, родини Розумовських, підприємців-меценатів Терещенків, Симиренків, Ханенків та інших. Завдяки в тому числі їхнім добрим справам ми сьогодні маємо можливість молитися в храмах Божих, шанувати наші святині та історію, насолоджуватися мистецтвом у різноманітних культурних спорудах, навчати дітей у славних навчальних закладах”, – написав митрополит Епіфаній на своїй сторінці у Facebook.

Владика додав, що багато українців зараз усвідомлюють, що вони є співтворцями новітньої історії нашого народу, який тепер має утверджену духовну незалежність, і прагнуть допомагати, робити свій посильний внесок у розбудову Помісної Церкви українського народу.

“Щоби скоординувати і систематизувати співпрацю з меценатами, а також втілюючи в життя бачення нашої Церкви як відкритої я ухвалив рішення створити Благодійний Фонд – “Митрополичий Фонд Православної Церкви України”. Він працюватиме за кращими світовими зразками та міжнародними стандартами. А тому одним з обов’язкових принципів його діяльності буде відповідальність перед благодійниками і вірянами: щорічно Фонд звітуватиме про свою роботу та проходитиме перевірку однією з топ-10 аудиторських компаній світу”, – повідомив Предстоятель ПЦУ.

Також він окреслив основні напрямки діяльності фонду:

“Вірю, що діяльність “Митрополичого Фонду Православної Церкви України” стане рушійною силою для відчутних змін і зрушень в сучасній Україні, сприятиме втіленню в життя багатьох гарних задумів. Тож, кожен меценат, хто виявить добру волю допомогти Церкві й українській громаді, зможе це зробити офіційно та відкрито, обравши для себе близький чи бажаний напрямок або конкретний проєкт співпраці”, – додав Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

Comments are closed.