СВІТ У Британії акторка втратила роботу за цитату з Біблії, яка розлютила ЛГБТ-спільноту

Молода акторка з Великобританії процитувала рядки з Священного Писання у публікації у Facebook і втратила роботу в театрі, повідомляє Седьмиця з посиланням на Daily Mail.

Колеги пригадали їй цей пост через кілька років, і тепер з дівчиною не хочуть мати справи навіть агенти. Все тому, що публікація була присвячена ЛГБТ. Актриса Сейі Омуба народилася і виросла в Лондоні в родині пастора Аді Омуби. Закінчивши школу, дівчина вступила до Академії театрального мистецтва Маунтвью, а вже 2017 року отримала визнання аудиторії і найвищі оцінки критиків.

Після цього Сейі запросили на роботу до Королівського національного театру. Однак успіх був недовгим: кар’єра Сейі обірвалася 2019 року. Омуба здобула роль Селії – лесбійки і головної героїні мюзиклу The Color Purple. Але наступного дня її колега Аарон Лі Ламберт опублікував у Twitter пост про публікацію Сейі, яку він знайшов на її сторінці у Facebook.

“Сейі Омуба, ти, як і раніше, так вважаєш? – запитував Ламбер. – Чи щаслива ти бути святенницею і лицеміркою? Після того, як ти оголосила, що гратимеш ЛГБТ-персонажа, я думаю, ти повинна порозумітися зі своїми ЛГБТ-колегами. І негайно”.

До публікації додавалися скріншоти з постом Омуби. Виявилося, 2014 року дівчина обговорювала зі своїми підписниками тему гомосексуальності і як аргумент використовувала відсилання до Писання, а саме до першого послання до Коринтян. У 6-му розділі там прямо сказано про те, що “мужеложники не успадкують Царства Божого” – саме ці слова процитувала акторка і погодилася з ними.

“У першому посланні до Коринтян ясно видно, що Біблія говорить з цього приводу про прийнятність гомосексуальності. Я не вірю, що можна народитися геєм, і не вірю, що гомосексуальність – це правильно”, – йшлося у пості Сейі Омуба. А наступного ранку вибухнув скандал. Сейі подзвонив її агент і заборонив спілкуватися з журналістами. Через кілька днів, протягом яких велися переговори, керівництво театру і менеджер переконали актрису відмовитися від цієї ролі. Однак головний удар чекав попереду: незабаром від актриси відвернувся навіть її агент. Тоді Омуба ще не знала, що це тільки початок.

У наступні місяці вона безуспішно намагалася отримати підтримку від інших агентів, які до цього мріяли з нею працювати. Всі відмовляли, а деякі натякали, що “її мізки промиті християнською вірою”.

“Моє серце розбите, – заявляла Сейі. – Якщо я не зможу повернутися на сцену, то моє життя втратить сенс. Це єдине, про що я мріяла від самого раннього віку”. На самому початку цієї “інформаційної бурі” агент умовляв дівчину виступити з публічним зреченням від своїх слів, які критики, її колеги і адміністрації театрів визнали гомофобним.

Однак, незважаючи на тиск, Сейі стояла на своєму і поплатилася за це. “Я дійсно хотіла цю роль, але їхні вимоги повністю суперечили моїй вірі, – розповіла Сейі Омуба. – Я не хотіла брехати тільки для того, щоб зберегти роботу”.

За півроку від початку конфлікту актриса вирішила піти на крайні заходи. 27 вересня в інтерв’ю журналістам вона заявила, що збирається подати до суду на керівництво театру в Лестері і свого агента з компанії Michael Garrett Associates за релігійну дискримінацію. Дівчину підтримують деякі колеги, а сама вона сповнена рішучості боротися за свободу особистих переконань. Головний аргумент виконавиці – не можна карати людей за вираження біблійних поглядів.

Comments are closed.