НОВИНИ, СВІТ Глава Елладської Церкви особисто озвучить рішення Собору щодо ПЦУ

У п’ятницю, 11 жовтня, завершується чергове засідання Собору Елладської Православної Церкви – вищого керівного органу Церкви. У порядку денному на ньому не було розгляду питання про визнання ПЦУ.

Однак, вже на 9-ту ранку 12 жовтня Глава Собору і Предстоятель Церкви Греції Блаженніший Архиєпископ Ієронім скликає позачергове засідання Собору Елладської Церкви і на ньому особисто озвучить українське питання, передає РІСУ.

Таку форму обрано задля дотримання певних процедурних традицій.

Як повідомлялось раніше, “українське питання” вже було заслухане Постійним Синодом Церкви Греції, який взяв до відома звіти двох синодальних комісій щодо питання української церковної автокефалії.

Синод констатував, що Вселенський Патріарх має право проголошувати автокефалію Помісних Церков (в той час, як РПЦ наполягає, що необхідно це робити лише за наявності згоди всіх Помісних Церков).

Також Синод ЕПЦ підтвердив право та привілей архиєпископа Ієроніма одноосібно займатись питанням визнання ПЦУ.

Проте, нагадаємо, першоєрарх вирішив розділити з усіма ієрархами ЕПЦ відповідальність за прийняте рішення.

Якщо архиєпископ Ієронім рекомендуватиме визнати ПЦУ, у Собору єрархії Елладської Православної Церкви немає причин його не підтримати. Рішення Собору є дійсним, якщо воно схвалено більшістю голосів.

За інформацією Сerkvarium, Елладська Церква є найбільш законодавчо захищеною Церквою від будь-якої агресії РПЦ на території Греції.

Це особливо важливо у час, коли чиниться великий тиск з боку РПЦвУ.

Нагадаємо, до Афін на третій день Архиєрейського Собору Грецької Церкви прибули представники РПЦвУ, які роздавали грецьким єпископам книжки про нібито силові захоплення в Україні храмів на користь ПЦУ.

Брошуру під назвою “Зворотна сторона Томосу” видала проросійська “Спілка православних журналістів”. Її навіть переклали грецькою мовою. На обкладинці книжки написані фрази на кшталт “Томос приніс громадянську війну” та “Безбожники відібрали храм”.

Делегація РПЦвУ має намір пробути в Афінах до обіду суботи — час, коли Елладська Православна Церква вирішуватиме питання про визнання ПЦУ.

Але сьогодні, як повідомила у соцмережі журналістка Неллі Ковальська, яка перебуває на місці події, представників РПЦвУ не впустили на церковне подвір’я, де вони вчора роздавали книжки.

Comments are closed.