НОВИНИ “За наші податки служите московським попам?” У Вінниці віряни ПЦУ пікетували Нацполіцію

У Вінниці віряни кількох релігійних громад Православної Церкви України пікетували обласну поліцію.

Народний гнів викликала спроба суду усунути з посади директора департаменту з питань релігії Ігоря Салецького, у діях якого правоохоронці раптом побачили цілу низку порушень закону. І коли можливості юриспруденції вичерпалися, почалися інші дії, за допомогою котрих люди намагаються відстоювати свої права: на свободу слова, на можливість молитися українською мовою і щоб взагалі існувати у власній державі, передає “33-й канал”.

Адвокат Сніжана Чубенко розповіла, що пікет мав бути значно більшим. Але в останній момент водії раптово відмовлялися везти людей із сіл.

“Люди справді бояться “тітушок”. Але цьому пора покласти край! У процесі переходу до ПЦУ нині перебуває 30 громад. Ще 64 стоять на черзі. Закон не працює, вже має вирішуватися на рівні держави. Поліція не бачить цього закону, і заявляє Салецькому, що він не має права реєструвати громаду, бо в статуті Церкви Московського Патріархату записано, що збори вважаються дійсними тільки тоді, коли їх благословив Патріарх… І байдуже, що у тому законі написано, що ніхто не має права впливати на думку людей. Поліція відверто зайняла позицію Московського Патріархату”, – наголосила Чубенко.

“Чому МП молиться у наших храмах, а нас у свої не пускає? Це “народ”, який ви охороняєте?” – запитували обурені віряни, демонструючи правоохронцям фото хлопців спортивної статури в однакових чорних футболках з написом “Братство Ярослава Мудрого”.

Охоронці РПЦвУ вбралися у “форму” – чорні футболки з написами та хрестами

“Тітушок ви охороняєте! Ви ж присягу давали народу України, а самі під час війни ходите до Московської Церкви? Чому в поліції Вінниччини на території церква МП? Чому ви охороняє тітушок у Луці (село Лука-Мелешківська, – ред.)? Чому за наші податки служите попам московським?” – такими запитаннями та вигуками “Ганьба!” віряни буквально засипали начальника відділу охорони публічного порядку підполковника поліції Василя Стаховського.

Видання зазначає, що чіткої відповіді від правоохоронців так і не дочекалися. Стаховський швидше виправдовувася, розповідаючи, що поліція забезпечувала охорону порядку і жодним чином не втручалася у релігійні питання.

“Ви згадуєте про суд, але звинувачуєте працівників поліції! А ми забезпечуємо порядок у всіх конфліктних питаннях” – сказав він. Але ці слова викликали ще більше критики. І коли аргументів забракло, люди на якийсь час заблокували рух транспорту.

Учасники пікету вимагали до діалогу начальника обласного управління Нацполіції Юрія Педоса. Але він не з’явився.

Ось так, вихлюпнувши частину гніву на голови вінницької поліції, віряни пішли виловлювати свій протест під суд міста Вінниці, який пізніше того дня ухвалив відсторонити Салецького від посади за реєстрацію громад ПЦУ.

Comments are closed.