СВІТ Очільник РПЦ поспішає створити в Росії православний “Ватикан”, підганяючи спонсорів і владу

Роботи зі створення грандіозного “православного центру на базі Троїце-Сергієвої лаври у Сергієвому Посаді” повинні розгортатися як можна швидше.

Про це заявив очільник РПЦ МП Кирило (Гундяєв) на засіданні опікунської ради лаври і Московської духовної академії, яке відбулося 9 жовтня у московському храмі Христа Спасителя, передає Credo Press.

“Одним з важливих проектів залишається формування православного центру навколо духовної спадщини преподобного Сергія в Сергієвому Посаді. На минулому засіданні ми ознайомилися з цим проектом, була створена робоча група і визначено план заходів та відповідальні виконавці. Це непросте завдання, яке вимагає спільної згуртованої роботи і чималих зусиль. Робота повинна вже починатися і розвертатися, щоб ми могли вкластися у розумні терміни “, – цитує Патріарха Кирила ТАСС.

“Спільними зусиллями, – продовжив він, – 2018-го і 2019 року були викуплені всі приміщення, які постраждали під час пожежі у новому готелі лаври. Зараз там проводяться протиаварійні та проєктні роботи, облаштовується тимчасова покрівля, але основні роботи нам ще належить завершити. Багато зроблено для розвитку Гефсиманського і Чернігівського скитів, в тому числі, завершено переведення Сергієво-Посадського соціально-економічного технікуму з території скиту до Хотьково, від 1 вересня навчальний заклад функціонує на новому місці. Проведено плвдні роботи у Московській духовній академії”.

2018 року, під час попереднього засідання опікунської ради лаври, Патріарх РПЦ МП запропонував провести реконструкцію всього міста, підкресливши тим самим його “особливий історичний і духовний статус”. Як приклад він навів Ватикан, який є духовним центром для католицької громади, і Кентербері – центр Англіканської Церкви.

У місті планується створити культурно-представницький і адміністративно-діловий центр, в якому розмістяться понад 20 державних і муніципальних установ, виведених з центру. На їхньому місці передбачається створення православного центру, куди увійдуть патріарша бібліотека зі старовинними рукописами, доступна широкому колу відвідувачів, молодіжний центр, конференц-зал та представництва 15 помісних православних Церков (при цьому з одним з них – Вселенським Патріархатом – РПЦ МП вже розірвала спілкування). Також передбачається побудувати 11 районних і 20 локальних центрів, що включають супермаркети, кінотеатри, школи, дитсадки, аптеки і спортивні майданчики і модернізувати дорожньо-транспортну інфраструктуру.

За даними ВВС Russian, у центрі міста планується знести кілька споруд. Водночас думку громадськості, здається, тут зовсім не запитували. Місцевих жителів більше хвилюють проблеми з каналізацією та вивезенням сміття, аніж перетворення їхнього міста на “православну Мекку”.

Comments are closed.