НОВИНИ У Вінниці з подачі РПЦвУ чиновника відсторонили від посади за реєстрацію громад ПЦУ

10 жовтня в переповненій залі вінницького суду суддя Ігор Вишар відсторонив начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького від посади на 2 місяці – до 8 грудня.

Як повідомляє “33-й канал”, таке рішення суд ухвалив із подачі поліції та прокуратури Вінниччини, куди звернувся керівник Вінницької єпархії РПЦвУ Варсонофій та голови релігійних громад цієї церкви у Луці-Мелешківській та Великій Кісниці.

Ігор Салецький

За що ж поліція, прокуратура і МП “прибирають” посадовця ВінОДА? 

У суді спливли шокуючі факти, що клопотання про відсторонення від посади до суду надійшло у рамках досудового слідства у кримінальному провадженні від 2 жовтня, підозрюваним у якому є начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький. Досудове розслідування проводить Головне управління Нацполіції у Вінницькій області.

Раніше Ігорю Салецькому уже оголосили підозру за статтею “самуправство”. Йому закидають неправомірні дії під час реєстрації релігійних громад сіл Лука Мелешківська Вінницького району та Велика Кісниця, які з Московського Патріархату перейшли до Православної Уеркви України, тобто змінили підлеглість.

Журналісти зазначають, що суд разом з поліцією і прокуратурою прибрали Салецького з посади експрес-методом. Судові засідання тривали лише близько тижня – від 2 до 10 жовтня.

  • Ігор Салецький

Також вказується, що поліція фактично бездоказово клопотала в суді про відсторонення Ігоря Салецього під посади, аргументуючи це тим, що він може впливати на свідків, знищить публічні документи та може сховатись від слідства. Однак на той момент слідство мало у своєму розпорядженні усі документи і допити, тож Салецький жодним чином не міг би вплинути на них.

Салецький зазначив, що як начальник управління у справах національностей та релігій має бути присутній на близько 35-ти судах, де релігійні громади вирішують спори про зміну конфесійної підлеглості. Його відсторонення від посади фактично зупинить цей процес на догоду МП. Також Ігор Салецький зазначив, що раніше 32 суди різних інстанцій уже визнали правомірними дії управління під час реєстрації громад ПЦУ, які змінили конфесійну приналежність з Московського Патріархату на Православну Церкву України.

Оцінивши усі позиції і аргументи сторін, суддя Ігор Вишар оголосив про відсторонення від посади Салецького строком на 2 місяці під крики “Ганьба” і посмішки представників МП. Як зазначає видання, під час суду окремі бабусі із традиційного супроводу акцій МП російською кричали журналістам “у нас нєт дєржави” та “іді ваюй”.

Втім, як стало відомо ще до цього ганебного суду, Ігор Салецький 9 жовтня ще встиг виграти головний суд у своїй кар’єрі держслужбовця. Може тому так біснувались адепти “руського міра” у Вінниці під час його тимчасового відсторонення від посади. А тим часом під судом лунала молитва за захисників України на Донбасі та багатоголосе “Геть московських попів!”.

Comments are closed.