НОВИНИ Арх. Євстратій про критику визнання ПЦУ: “За тиждень московський інформаційний смог розвіється”

Російська сторона намагається “інформаційно пом‘якшити” наслідки для себе рішення, прийнятого Собором Ієрархів Церкви Греції щодо визнання ПЦУ.

Про це у Facebook написав речник ПЦУ архієпископ Євстратій.

“Пам‘ятаєте, як після вручення Томосу ще кілька тижнів у пресі гуляли твердження, що він – “не справжній”, бо там немає підписів членів Синоду, коли підписи було поставлено – що це не ті члени Синоду, бо десь на сайті “є список” і там “імена не співпадають”?.. Зараз почалися спекуляції навколо того, що процедурно на Соборі не відбувалося голосування, а отже нібито “рішення не було прийняте”, – розповів архієпископ і спростував такі закиди.

Речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря)

Зокрема, він пояснив, що процедура розгляду питання української автокефалії на позачерговому засіданні Собору Ієрархів Елладської Церкви була саме така, як треба, і проведення голосування там не передбачалось.

“По-перше, саме такий порядок був обраний свідомо. Бо у висновках синодальних комітетів, на які спирається надалі Постійний Синод та Собор Ієрархів, зазначено, що право всеправославного проголошення автокефалії є правом Вселенського Патріарха. Тому проведення голосування з цього приводу в іншій Помісній Церкві поставило би під сумнів таке право, а відтак – всі автокефалії, проголошені Вселенським Патріархатом, включно з автокефалією самої Церкви Греції. Простіше кажучи, це виглядало би так само неприродно, якби після обрання Предстоятеля в якійсь Помісній Церкві – в іншій Помісній Церкві голосуванням визначалися би, чи сприймати це обрання”, – пояснив архієпископ Євстратій.

“По-друге, Собор спеціально обрав комітет на чолі з митрополитом Ієрофеєм (Влахосом) для публічного представлення позиції. Отже зроблені ним після Собору заяви щодо визнання автокефалії Української Церкви – не просто думка окремого ієрарха (як думки тих, хто не хотів підтримати соборне рішення і на чиї заяви зараз намагається у своїй пропаганді спиратися московська сторона). Митрополитом Ієрофеєм було оголошено офіційну позицію Собору, а отже – позицію Церкви Греції”, – наголосив речник ПЦУ.

Він спрогнозував, що за тиждень “цей московський інформаційний смог розвіється”. “Але доводиться пояснювати здавалося б очевидні речі – щоби якнайменше людей від нього вчаділи”, – додав архієпископ Євстратій.

Comments are closed.