СВІТ Якутський шаман відклав свій похід проти Путіна до весни

Якутський шаман Олександр Габишев, який ішов на Москву “виганяти” президента Росії Володимира Путіна, вирішив відкласти похід до весни.

Про це він сказав у коментарі “Сибирь.Реалии” 14 жовтня, повідомляє РІСУ з посиланням на видання Гордон.

Він заявив, що “збирає загін” із приблизно 20 осіб у Якутську “для консолідації своїх сил”.

“Похід наш триває, наші цілі ті самі стоять: політичні, релігійні – колишні. Зараз триває напружена боротьба із владою, діалог. Щоб бути впевненим у своїх силах, у своїй правоті, я сконсолідую свої сили. Загін – це мої найвірніші люди. Я їх кличу, щоб продовжувати боротьбу разом із ними, я посилююся. Будемо відстоювати свої інтереси, свою правду, свою свободу. Як довго триватиме ця боротьба – залежить від обставин. Поки не висуваємося – чекаємо реакції громадськості і влади. Якщо почнуться гоніння на мене та мій загін, ми звідси підемо в будь-який час, хоч узимку. Але якщо все мирно, діалог із владою буде продовжено, то ми залишимося тут до весни. Навесні вже звідси підемо”, – сказав Габишев.

  • Якутський шаман Олександр Габишев почав похід до Москви у березні 2019 року. Він вважає президента РФ Володимира Путіна породженням темних сил, з яким може впоратися тільки “білий чаклун”. Пройшовши більше двох тисяч кілометрів, Габишев поспілкувався з сотнями водіїв, а відео з його проповідями набрали більше 1 млн переглядів.
  • 19 вересня Габишева було затримано в результаті спецоперації і спрямовано до Якутської психіатричної лікарні. Після психіатричної експертизи, під час якої Габишева було визнано осудним, щодо нього порушили кримінальну справу про публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності (за ч. 1 ст. 280 КК РФ). Шамана залишили під підпискою про невиїзд.
  • У Якутську невідомі особи записали відео, на якому Габишев, який мав пригнічений вигляд, повідомив, що у нього все добре, “претензій до влади жодних немає”, і попросив своїх прихильників припинити похід на Москву. Частина людей, які почали приєднуватися до Габишева після Чити, відмовилися від ідеї продовжити шлях без нього.
  • За декілька днів спецслужби все ж змусили прихильників шамана зупинитися. На момент оголошення про саморозпуск в загоні перебувало дев’ять осіб.
  • 3 жовтня адвокату Габишева повідомили, що визнали її підзахисного неосудним.

Comments are closed.