СВІТ Патріарх Варфоломій у Празі: “Православна Церква активно залучена до вирішення глобальних проблем”

Православна Церква активно залучена до вирішення глобальних проблем і закликає до солідарності, яка могла б стати альтернативою до “диктатури споживання”, що охоплює світ.

Про це заявив під час перебування у Празі Вселенський Патріарх Варфоломій, передає Радіо Свобода.

“Утопічно було б вірити, що справедливість і мир можна встановити лише через глобалізацію, інтернет чи економічний та технологічний прогрес. Адекватною відповіддю на сьогоднішню кризу було б створення і розвиток культури солідарності, яка була б підґрунтям для соціальної справедливості, свободи і гідності”, – заявив Патріарх.

За його словами, помилково вважати, що права людини є лише західною категорією, продуктом західного цивілізаційного розвитку. На його думку, йдеться про універсальні права, яких потрібно дотримуватися усюди у світі. І першим серед них є право людини на життя – від зачаття до природної смерті.

За словами Константинопольського Патріарха, кінець комунізму не означав перемоги лібералізму західного типу, а занепад планового господарства і перехід до ринку призвів як до зростання добробуту, так і до майнового розшарування.

Вселенський Патріарх Варфоломій був головним спікером на завершальному дні роботи конференції “Форум 2000” у Празі, що вже 23 роки збирає у столиці Чехії провідних політичних, культурних, релігійних діячів, які обговорюють актуальні світові проблеми.

Цьогорічне засідання “Форуму 2000”, заснованому першим президентом Чехії, письменником і дисидентом Вацлавом Гавелом, було присвячене річниці “Оксамитової революції” в Чехословаччині 1989 року та демократичним перетворенням, що почалися на сході Європи.

Comments are closed.