СВІТ У Санкт-Петербурзі хочуть знести храм РПЦ як незаконну споруду

Під загрозою знесення опинився храм РПЦ МП на честь святителя Миколая у районі Озерки Санкт-Петербурга. Будівлю було визнано незаконною спорудою.

“Очевидно, що це буде перший випадок в новітній історії Росії, коли за рішенням чиновників зносять чинний православний храм”, – цитує настоятеля парафії, священника Олександра Гінкеля газета “НГ-Релігії”, передає Credo Press.

2013 року в районі Озерки почалося будівництво житлового комплексу, а 2014 року приватна будкомпанія з благословення митрополита Петербурзького РПЦ МП Варсонофія звела на території комплексу невелику дерев’яну каплицю.

2018 року фірма, яка звела храм, збанкрутувала, і в рамках судової справи про банкрутство з’ясувалося, що дозвільна документація на храм відсутня, а забудовник не укладав договору передачі каплиці з Петербурзькою єпархією РПЦ МП. Пізніше до Арбітражного суду Петербурга був поданий позов про знесення храму, в матеріалах якого стверджувалося, що жителям ЖК заважає дзвін, який лунає з храму.

“Знесення храму за рішенням суду – річ екстраординарна. З іншого боку, якщо храм побудований з порушенням закону, треба строго питати з тих, хто допустив це і довів ситуацію до абсурду”, – сказав виданню глава комітету петербурзького парламенту з освіти, науки і культури Максим Резник.

Comments are closed.