СВІТ Юдеї відзначають свято кущів на згадку про блукання пустелею

У 15-й день місяця Тішрей юдеї відзначають одне з трьох найважливіших свят — Суккот або Свято кущів. Воно встановлене для пригадування блукання єврейського народу в пустелі після виходу з єгипетської неволі у пошуках Обіцяної землі.

Святкування тривають 7 днів. Цьогоріч свято припало на 13–20 жовтня, передає РІСУ.

У цей час, за традицією, слід виходити з будинку і жити у сукке (шатрі, кущі), згадуючи про блукання євреїв в пустелі.

Перших два дні свята вважаються “повними святами”. За ними йдуть так звані “будні свята”, коли юдеям дозволяється виконувати багато повсякденних справ. Після завершення Суккоту у юдеїв одразу йде свято Сімхат-Тора (його ще називають Днем радості Тори).

Свято Суккот разом з двома іншими — Песах та Шавуот — мають загальну назву “Шалош регалим”, тобто “Три дні для паломництва”. Така назва пов’язана із приписом у книзі Вихід (Шмот), згідно з яким кожен чоловік повинен тричі на рік явитися перед Лицем Господа, тобто здійснити паломництво до Єрусалимського Храму.

Слово “суккот” з івриту — це множина від єврейського слова “сукка”, що означає “шалаш”. Сукка має нагадувати шалаші, у яких древні ізраїльтяни жили, кочуючи впродовж 40 років пустелею після виходу з Єгипту. Перед цим святом євреї будують шалаші. Саме в них сім’ї влаштовують трапези, розважають гостей, відпочивають і навіть сплять. Сукка, побудована поблизу синагоги, використовується чоловіками, які вивчають Тору, а також для трапез з кіддушем (єврейський обряд освячення), обрядів обрізання та викупу першого сина в сім’ї.

Comments are closed.