СВІТ Очільник РПЦ розповів росіянам про “план закулісних сил” із відриву грецького світу від Росії

Патріарх РПЦ Кирило (Гундяєв) звернувся до росіян, незалежно від їхніх релігійних переконань, з проханням “у важку хвилину” згуртуватися навколо РПЦ на тлі спроб підступних “зовнішніх сил” послабити її через “розкол у світовому православ’ї”, передає Credo Press.

Він попросив громадян РФ  “продовжити цю незалежну лінію збереження єдності вселенського православ’я, а найголовніше – збереження духовної незалежності Російської Православної Церкви від всіх центрів світового впливу”.

“Повірте, це дуже непросте завдання. У Церкви немає ні армії, у Церкві немає навіть достатньої кількості матеріальних засобів, щоб (…) створювати духовну оборону. Саме тому ми закликаємо весь народ бути з нашою Церквою”, – сказав Кирило 18 жовтня в Москві у своїй доповіді на Всесвітньому російському народному соборі.

За його словами, особлива цінність і покликання Росії – бути оплотом православного християнства, зберігати православну віру, традиції, культуру “у їхній неушкодженій формі”. “Можливо, через це сильні світу цього так ополчилися сьогодні проти Російської Православної Церкви, бажаючи відірвати від Російської Церкви грецький православний світ, бажаючи зруйнувати єдність Православної Церкви”, – припустив очільник РПЦ.

“Ми володіємо певною достовірною інформацією, що все те, що відбувається сьогодні в світовому православ’ї, це не випадковість, – продовжив він, – це не просто якась примха одного або іншого релігійного діяча, у якого просто затьмарився розум. Це реалізація абсолютно конкретного плану, який переслідує дві мети: по-перше, відірвати Росію від грецького світу, а грецький світ – від Росії, тому що у свідомості зловмисників, а інакше я не можу назвати цих стратегів, Російська Церква представляється їм якоюсь м’якою силою, за допомогою якої Росія впливає на навколишній світ”.

На думку керівника РПЦ МП, бажання Росії ділитися з рештою світу “своїми духовними дарами” може бути “злочинним тільки у свідомості тих, хто прагне до ослаблення, а по можливості і знищення тієї ролі, яку відіграє Росія”. Те, що сьогодні відбувається навколо РПЦ МП, визнання або невизнання української автокефалії, за словами Кирила, “є щось, що не декларується, але що є головною метою тих закулісних сил, які розв’язали ці розкольницькі тенденції”.

Патріарх закликав ЗМІ більше висвітлювати цю тему у “прайм-тайм” як одну з найважливіших, а не поряд зі звичайними повідомленнями.

Comments are closed.