СВІТ РПЦ погрожує “карати рублем” архієреєв Елладської Церкви, які підтримають ПЦУ

Священний Синод РПЦ вирішив карати архієреїв Елладської Церкви, які вступлять у молитовне або літургійне спілкування з представниками ПЦУ, не тільки розривом відносин, а ще й рублем.

Про це йдеться у заяві за результатами надзвичайного засідання Синоду РПЦ 17 жовтня.

“Припиняємо молитовне і євхаристійне спілкування з тими ієрархами Елладської Церкви, які вступили або вступлять у таке спілкування з представниками української неканонічної раскольничої спільноти. Ми також не благословляємо здійснення паломницьких поїздок до єпархій, якими керують зазначені архієреї”, – процитував заяву глава Відділу зі взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда на брифінгу за підсумками Синоду.

Володимир Лейгода

Він зазначив, що “відповідна інформація буде широко поширена серед паломницьких і туристичних організацій країн, що становлять канонічну територію нашої Церкви”, передає Інтерфакс-Релігія.

“Тут дуже важлива точність формулювань”, – наголосив Легойда, пояснивши, що паломників перестануть благословляти на поїздки тільки в разі, якщо хтось із грецьких ієрархів стане поминати представників ПЦУ за літургією або співслужити з ними.

На цей пункт у заяві РПЦ відреагував, зокрема, автор анонімного Telegram-каналу Церквач, назвавши це покаранням рублем.

“Серйозно? Тепер кожне паломницьке агентство повинне буде перевіряти всіх грецьких архієреїв на вірність заповітам Патріарха Кирила і під цю справу регулювати паломницький маршрут? Той випадок, коли у тебе немає жодних важелів впливу на партнера, але виступити якось треба”, – йдеться у повідомленні.

Comments are closed.