СВІТ У чеській церкві з кісток заборонять туристам фотографувати без спеціального дозволу

Туристам стане складніше робити фото в знаменитій кістниці, розташованій у чеському місті Кутна-Гора.

Як повідомляє Expats.cz, церковна парафія Седлеця, району Кутна-Гори, вирішила від січня 2020 року заборонити туристам фотографувати черепи та кістки, які прикрашають інтер’єр кістниці (осуарію) цвинтарного костелу Всіх Святих. Охочі зробити світлини матимуть отримати дозвіл за три дні до відвідин храму, а журналісти – повідомити про зйомку за три тижні до неї, передає Укрінформ.

Це рішення пояснили тим, що туристи не поважають релігійне та історичне значення кістниці, в якій розміщені залишки близько 60 тисяч осіб. Деякі відвідувачі, за словами представників церкви, роблять селфі, які принижують покійних, і викладають недоречні знімки у соціальні мережі.

Заборона розповсюджуватиметься й на собор Вознесіння Діви Марії та Святого Іоанна Хрестителя, який розташовано неподалік.

Щорічно побачити кістницю в Седлеці приїжджають до 500 тисяч туристів. Це найвідоміша пам’ятка міста. У парафії сподіваються, що відвідувачі з розумінням поставляться до заборони й поважатимуть її.

Щоб мінімізувати негативний вплив туризму, парафія вже перенесла продаж квитків до пам’яток до місцевого Інфоцентру. Також тут з’явився охоронець, який наглядає за поведінкою туристів.

Довідка.

Костніца у Седлеці — осуарій, створений у склепі церкви Всіх Святих на цвинтарі цистеріанського монастиря у Седліце, на околиці сучасного міста Кутна Гора (Чехія).

Осуарій – це місце або будівля для зберігання кісток померлого. Часто осуарії використовуються там, де місце для поховання обмежене. Спершу тіло ховають у тимчасовій могилі, а за кілька років виймають кістки та розміщують в осуарії.

За церковною легендою, король Пржемисл Отакар II відправив до священного міста Єрусалим послів. Абат цистеріанського монастиря, що був в складі каравану, привіз жменю святої землі з гори Голгофа, яку розсипали на цвинтарі монастиря в Седліце. Цвинтар монастиря, таким чином, набув благодаті і став популярним місцем поховання в Центральній Європі. Слава цвинтаря була такою значною, що сюди везли померлих з Польщі, Німеччини і Нідерландів.

Цвинтар надзвичайно збільшився в середині 14 століття, коли багатьох мешканців Європи викосила епідемія чуми (відома як Чорна смерть). Кількість похованих наблизилась до 30 тисяч і була збільшена за рахунок убитих в часи гуситських воєн 15 століття. Площа цвинтаря збільшилась до 3,5 гектарів.

Comments are closed.