НОВИНИ В РПЦвУ відхрестились від акції протесту проти президента

В РПЦ в Україні (раніше УПЦ МП) відхрестилися від акції протесту біля Адміністрації президента, яку було анонсовану раніше на вівторок, 22 жовтня.

Про непричестність її організаторів до Церкви заявив у Facebook заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦвУ протоієрей Миколай Данилевич.

“До Київської Митрополії УПЦ ніхто не звертався за благословенням на проведення такої акції і Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій також не давав благословення на подібну акцію”, – наголосив він.

Окрім того, у соцмережах поширюється посилання на трьох митрополитів УПЦ, з благословення яких нібито має відбутися акція. Йдеться про владику Агафангела (Одеса), владику Іринея (Дніпро), владику Володимира (Почаїв).

“З Київської Митрополії зв’язувалися зі згаданими владиками, які повідомили, що не давали жодного благословення на цю акцію і не мають до неї жодного відношення. І це є очевидним, адже якби ця акція виражала позицію Церкви чи носила загальноцерковний характер, то обов’язково мала б погоджуватися з Предстоятелем. Таким чином, підсумовуючи, слід сказати, що УПЦ не має жодного відношення до цієї акції, не давала благословення на її проведення і не несе за неї жодної відповідальності”, – заявив Данилевич.

Як повідомлялося раніше, згадана акція планувалась проти політики президента Володимира Зеленського, зокрема, проти проєкту “Країна в смартфоні” та дозволу на продаж землі.

Comments are closed.