НОВИНИ В унікальній церкві XVIII ст., яку перемістили під Київ із Чернігівщини, розпочнуться служби

Унікальний храм святого Миколая у місті Городище на Чернігівщині, був найстарішою церковною спорудою на Менщині. 2016 року церкву перевезли до Національного музею народної архітектури та побуту, що у Пирогові біля Києва. Нещодавно гродищенці відвідали рідний храм, який реставрують у столиці.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Susidy.city.

Свято-Миколаївська церква була зведена у Городищі 1763 року. Вона складалася з чотиригранного бабинця, восьмигранної зали і шестигранного вівтаря. До речі, споруду побудовали без жодного цвяха. Під вагою багатовікової історії церква опинилася на межі повної руйнації. Зберегти унікальну споруду самим вірянам було не під силу – надто дорого коштувала реставрація. Писали листи до заможних земляків, зверталися до влади, але справа так і не зрушила з місця. Натомість активісти розчистили територію біля церкви від бур’янів та чагарників.

Незабаром селом покотилися чутки, що церкву хочуть розібрати і перевезти до Національного музею народної архітектури та побуту. Хтось цю звістку сприйняв позитивно. Більшість прихожани стали стіною на захист церкви – нікуди і нікому не віддавати. Збиралися городищенці не один раз, обговорювали ситуацію, голосували, писали листи з вимогою не забирати у них церкву.

Крапку у цій затяжній історії поставили 2016 року – храм розібрали і повезли до Пирогова. У Городищі залишився тільки фундамент.

Храм після відновлення у Пирогово

У липні 2019 року батьківщину свого батька, відомого поета Олексія Довгого, відвідали його сини Тарас і Вячеслав.

“Вони побували у Свято-Михайлівській церкві, де я служу, – розповів священник храму отець Павло. – Подивилися ікони, які дісталися від Миколаївської церкви. Розповіли, що реставрація городищенського храму триває і запросили жителів села приїхати до Пирогова”.

Для городищан організували екскурсію Національним музеєм народної архітектури та побуту. Показали й рідну церкву.

“Побували ми в ній, – каже отець Павло, – стіни стоять ті, що й у Городищі, а ззовні оздобили сучасними матеріалами. Відновлюють фрески, іконостасу ще немає, але реставрація триває. Коли все завершать, городищенський храм прийме освячення і в ньому проводитимуть богослужіння”.

Храм після відновлення у Пирогово

Нагадаємо, що ремонт церкви УГКЦ у Славському призвів до знищення настінних розписів художників Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка. Стіни церкви, яка є пам’яткою архітектури, виклали сучасною плиткою – “як у гарній ванній кімнаті”.

Comments are closed.