НОВИНИ Києво-Печерська лавра перебуває у духовній окупації – Предстоятель ПЦУ

Всі українські святині належать українському народу, однак деякі з них перебувають у духовній окупації.

Про це владика заявив під час спілкування з членами Українського Інституту Америки та Українського конгресового комітету в Америці, відповідаючи на запитання, чи можна сподіватися, що найближчим часом Києво-Печерська лавра перейде під омофор ПЦУ.

“Зараз і Києво-Печерська лавра, і інші національні святині тимчасово перебувають в духовній окупації, але ми віримо, що вони будуть належати визнаній помісній Українській Православній Церкві”, – сказав він.

Водночас митрополит Епіфаній зауважив, що наразі важко сказати, яким чином це відбудеться.

“Я, як Предстоятель, завжди свідчу, що православні українці повинні об’єднатися. Двері нашої Церкви – відкриті, але без примусу, все повинно відбуватися мирно, спокійно і добровільно. Основи повинні бути закладені на любові, а Господь створить відповідні умови”, – вневнений Предстоятель ПЦУ.

“Якщо ми з вами озирнемося на рік назад, то хто вірив у те, що ми отримаємо Томос про автокефалію? Більшість людей не вірили і говорили, що цього ніколи не відбудеться. Але ми вірили, ми були переконані й робили все задля того, щоб це сталося, тому в майбутньому ми також повинні бути переконаними, що Господь створить такі умови, що всі православні об’єднаються, а всі українські святині будуть належати Українській Церкві і, відповідно, українському народові”, – додав митрополит Київський Епіфаній.

Comments are closed.