СВІТ Очільник РПЦ дав нове визначення сенсу існування Церкви: “Щоб був сильним дух народу”

За словами очільника РПЦ Кирила (Гундяєва), Церква потрібна людям, щоб збільшувати силу народу.

Пр оце він сказав у проповіді після освячення Успенського собору Свенського Свято-Успенського монастиря в Брянську 20 жовтня, передає Credo Press з посиланням на Інтерфакс.

“Чим сильніший дух, тим сильніше потенціал людини, чим сильніший дух народу – тим сильніше його потенціал. Якщо людині невоцерковленій, далекій від Церкви, у двох словах сказати, для чого потрібна Церква – Церква потрібна для того, щоб був сильним дух нашого народу” , – так по-новому визначив сенс існування Церкви Патріарх Кирило.

“Якщо і є невіруючі люди, які визнають саме явище героїзму, їм потрібно дуже сильно задуматися, що таке герой і що таке героїзм, як людина віддає саму себе, іноді життя найближчих людей в ім’я ідеї? – міркує Кирило. – Ідея – це те, що належить нашому духу, і тому реалізація такої героїчної ідеї, як захист Вітчизни, здійснюється у першу чергу на рівні людського духу, душі людської”.

Патріарх закликав православних християн особливо піклуватися про зміцнення віри у дітей і молоді.

“Моє особливе слово – до дітей, до молоді, до батьків, мам і татусів, бабусь і дідусів – піклуйтеся про зміцнення духу, а значить, і віри в серцях ваших дітей і онуків! Не віддавайте їх злому хижакові – дияволу, який винищує саме головне – він видзьобує з серця людини віру, він руйнує людську душу”, – сказав глава РПЦ МП.

Comments are closed.