НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Предстоятель ПЦУ очолив літургію у храмі Грецької православної архієпископії Америки

20 жовтня Предстоятель ПЦУ Епіфаній молився на ранній та очолив Божественну літургію у кафедральному храмі Грецької православної архієпископії Америки – Соборі Святої Трійці (Archdiocesan Cathedral of the Holy Triniity), що розташований у Верхньому Іст-Сайді в Нью-Йорку.

Цей знаковий собор був другим православним грецьким храмом, збудованим в Америці і першим – у Нью-Йорку. Мабуть, недарма під час освячення цього собору 86 років тому Архієпископ Америки Афінагор (Спіру) назвав його “Собором усього еллінізму в Америці”, передає пресслужба ПЦУ.

Його Блаженству за Богослужінням співслужили Архієпископ Америки Елпідофор, Митрополит УПЦ в США Антоній, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, ієрархи Грецької архієпископії, духовенство.

За недільним богослужінням митрополит Епіфаній звершив дияконську хіротонію над іподияконом Георгієм Казулісом.

Наприкінці богослужіння до Предстоятеля ПЦУ звернувся з вітальним словом Архієпископ Америки Елпідофор та вручив Митрополиту Епіфанію в подарунок архієрейський посох, промовивши глибоко символічні слова: “Пастирський посох нагадує, що пастух не лише пасе овець, але і оберігає отару від вовків”.

Своєю чергою Його Блаженство звернувся до присутніх із словом привітання та подяки.

“Сьогодні моє серце переповнене великою радістю, адже ми разом в цьому прекрасному кафедральному соборі звершили Божественну літургію. Саме в Трапезі Господній всі ми єднаємось навколо Христа. Ми вдячні Богові, що Господь сподобив нас цієї великої честі, і це стало можливим завдяки жертовному рішенню Його Всесвятості Патріарха Варфоломія. Цей рік справді є роком історичним для нашої Української Помісної Православної Церкви, тому ми вдячні нашій Матері-Церкві Константинопольській. Разом ми пройшли цей складний і тернистий шлях, який привів нас до цих рішень”, – сказав митрополит Епіфаній.

Також він висловив щиру подяку владиці Елпідофору та високодостойним Архонтам.

“Ви стали першим, серед тих, які повірили, що Українська Церква здобуде автокефалію, і Ви цю віру передали іншим. Сьогодні ми маємо цю велику радість першого нашого тут співслужіння. Також я хочу висловити щиру подяку і глибоко шанованим Архонтам, які удостоїли нас такої великої честі – високої нагороди Патріарха Афінагора з прав людини”, – сказав Предстоятель.

Митрополит Епіфаній привітав новообраних Архонтів, побажав їм сили і наснаги для подальшого захисту православної віри.

На знак спільної молитви і спільної подяки Предстоятель подарував Архієпископу Америки Елпідофору панагію.

Свято завершилося братською трапезою в парафіяльній залі при соборі.

Comments are closed.