СВІТ РПЦ може відправити на пенсію главу Латвійської Церкви за прагнення до незалежності – ЗМІ

Не виключено, що Московський Патріархат зробить спробу відправити на пенсію голову Латвійської Православної Церкви Московського Патріархату (ЛПЦ МП) 80-річного митрополита Олександра (Кудряшова).

Про це 21 жовтня повідомляє “Регнум” з посиланням на латвійське видання LSM.

За даними латвійських журналістів, Собор ЛПЦ МП недавно прийняв нову редакцію статуту Церкви, яка підсилює її незалежність від Москви і зв’язок з юрисдикцією Латвійської Республіки.

Митрополит Ризький Олександр (Кудряшов).
Фото: State Chancellery of Latvia / Wikimedia

Прохання про затвердження нового статуту ЛПЦ МП було передане Патріарху Кирилу (Гундяєву), який прийняв у Москві представників ЛПЦ МП. За кілька днів у російських ЗМІ з’явилися публікації, що звинувачують ЛПЦ МП у надмірній лояльності до латвійської влади.

На початку червня Сейм Латвії прийняв поправки до закону про Латвійську Православну Церкву, суть яких полягала у спробі захистити автономію ЛПЦ МП від “іноземного впливу”. Зокрема, в законі з’явилася вимога, що главою Церкви і єпископами можуть стати тільки ті священики, які є громадянами Латвії і прожили в країні не менше десяти останніх років.

За словами міністра закордонних справ Латвії Едгара Рінкевич, відомство уважно стежить за розвитком ситуації, зосередившись на безпеці і зовнішньополітичному аспектах, передає Credo Press.

Comments are closed.