НОВИНИ Речник ПЦУ архієпископ Євстратій відзначає 42-й день народження

Речник ПЦУ архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) відзначає день народження. 21 жовтня владиці виповнилось 42 роки.

Владика Євстратій (в миру Іван Зоря) народився 1977 року у Черкасах. Навчався у Київській духовній семінарії УПЦ Київського Патріархату, пізніше вступив до Київської духовної академії.

Після завершення навчання 2001 року захистив дисертацію на тему “Український екзархат РПЦ (1944–1966 рр.)” та отримав науковий ступінь кандидата богослов’я. Викладач КДАіС (нині — Київської православної богословської академії), від 2008 року — доцент Київської православної богословської академії.

Протягом 1992—1996 років був іподияконом єпископа Черкаського і Чигиринського Нестора (Куліша). У 1997—1998 роках — іподиякон Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

1997 року — вступив до братії Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря міста Києва. З благословення Патріарха Філарета 12 квітня 1998 року пострижений у чернецтво з іменем Євстратій.

16 квітня 1998 року — рукоположений на ієродиякона. 4 червня 2000 року — на ієромонаха. Призначений штатним священиком Михайлівського Золотоверхого собору.

1 листопада 2002 року — призначений прес-секретарем Київської Патріархії.

28 квітня 2003 року отримав сан ігумена, 4 лютого 2007 року — сан архимандрита.

13 травня 2008 року Священним Синодом УПЦ КП поставлений бути єпископом Васильківським, вікарієм Київської єпархії, з призначенням бути головою Інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії. 25 травня 2008 року відбулася хіротонія архимандрита Євстратія на єпископа Васильківського.

Від травня 2011 року — єпископ Богуславський. Від липня 2010 року — секретар Священного Синоду УПЦ КП.

23 січня 2012 року — призначений керуючим Чернігівською єпархією УПЦ КП з піднесенням до сану архієпископа.

28 червня 2013 року у зв’язку зі змінами до Статуту про управління УПЦ КП став постійним членом Священного Синоду за посадою.

Представник Київського Патріархату при міжнародних Європейських інституціях. Представник Київської Патріархії у Верховній Раді України.

15 грудня 2018 року разом із усіма іншими архієреями УПЦ КП взяв участь в Об’єднавчому соборі в храмі Святої Софії.

5 лютого 2019 року Митрополит Київський і всієї України Епіфаній призначив владику Євстратія до складу першого Священного Синоду Православної Церкви України.

6 березня 2019 року рішенням митрополита Епіфанія був призначений заступником голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ.

Comments are closed.