НОВИНИ Віряни і священники РПЦвУ пікетували офіс президента через проєкт “Країна у смартфоні”

Сотні вірян на чолі зі священниками РПЦвУ (УПЦ МП) вночі приїхали автобусами до Києва, щоб з ранку 22 жовтня розпочати протест біля стін Адміністрації президента України проти діджіталізації країни.

Її проведенню не завадило й те, що напередодні від неї відмежувалися офіційні представники РПЦвУ, повідомляє “Релігія в Україні”.

Проєкт “Країна в смартфоні”, який реалізує уряд України з метою переведення країни на електронний документообіг, викликав сплеск протестних настроїв в РПЦвУ. Молитовне стояння біля офісу президента зібрало близько 400 вірян з різних регіонів країни. Зокрема, кореспондент порталу “Релігія в Україні”, який побував на заході, зустрів вірян з Одеської, Рівненської, Дніпропетровської, Хмельницької, Харківської, Закарпатської, Чернігівської, Київської та інших областей.

Незважаючи на офіційне відмежування керівництва РПЦвУ від акції, під час її проведення організатори презентували зразки “Заяви” до медичних установ з посиланням на офіційний документ РПЦвУ: “Для православної людини підписання декларації з лікарем, який надає первинну медичну допомогу, є неможливим, тому що в електронній системі охорони здоров’я ідентифікатором особистості є УНЗР – унікальний номер запису в єдиному державному реєстрі, який згідно з “Офіційною позицією УПЦ з питань розвитку технологій обробки персональних даних та впровадження документів” від 31.05.2013 р має ознаки “імені звіра” – цифрового імені антихриста”.

Дійсно, в цьому документі, оприлюдненому головою Богословсько-канонічної комісії РПЦвУ архієпископом Августином (Маркевичем) “на виконання благословення Священного Синоду УПЦ”, є схоже твердження: “Ще на самому початку впровадження ідентифікаторів особистості в Україні Церква не тільки не давала благословення на їх прийняття, але і застерігала суспільство щодо ризиків їх впровадження, попереджала про можливість перетворення в майбутньому даного ідентифікатора в апокаліптичний знак, описаний в Одкровенні Апостола і анна Богослова, який називається “зображенням антихриста”.

Також вірянам роздавали свіжонадруковані листівки “Біометричний паспорт: точка неповернення”, підписані “експертом з оподаткування” Олегом Щербанюк, який, будучи помічником глави Богословської комісії РПЦвУ, раніше складав зразок заяви на відмову від ідентифікаційного номера навіть за померлих.

Таким чином, протестні настрої духовенства і вірян частково були викликані самою позицією РПЦвУ щодо електронних документів і посилені останніми кроками команди Володимира Зеленського з переведення країни на електронний документообіг.

Священники, які очолювали свої групи парафіян, встановили навпроти входу до будівлі Адміністрації президента ікону і провели молебень, просячи захисту від президентського проєкту у Богородиці. Протестувальники тримали транспаранти “Вимагаємо видачі паперового паспорта – без рішення суду!”, “Народ України проти: УНЗР, ID паспортів, Е-малятко, “Україна в смартфоні”, “Електронний дублікат громадянина – 3D образ від звіра (Одкровення 15: 2 ) – позбавляє “біологічного” громадянина всіх прав!”, ” Громадянин – це антилюдина, брат гуманоїду громадянину!”,” Будь-який перепис відбувається за “навіюванням диявола” (1 Хронік 21)” та інше.

Головним керівником акції був священник Олександр, який через мегафон звертався до влади країни з вимогою скасувати проєкт “Країна у смартфоні”, а також обов’язкове підписання громадянами декларації з лікарями.

Свої вимоги віряни передали представникам офісу президента України, після чого продовжили молитовні піснеспіви і ходи містом.

Нагадаємо, в липні 2019 року віряни пікетували офіс президента Зеленського, протестуючи проти Державної служби етнополітики та свободи совісті – на їхню думку, там працюють “вороги народу”. Протест вірян транслював офіційний сайт РПЦвУ. До речі, жіночки, що засвітились на світлинах з сайту РПЦвУ, мають тісні зв’язки з Росією й організовували проплачені протести за владику Філарета, який пішов у відкол від ПЦУ.

Comments are closed.