НОВИНИ Митрополит Епіфаній розповів у США про втручання проросійських сил в українські суди

Делегація Православної Церкви України на чолі з митрополитом Епіфанієм у Вашингтоні зустрілася з представниками “Атлантичної ради” – організації, яка опікується міжнародними відносинами атлантичної спільноти.

Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Вже тривалий час “Атлантична рада” співпрацює зі Світовим Конґресом Українців та іншими організаціями, тож є цілком обізнаною щодо подій і наслідків, спричинених військовою агресією Росії в Україні.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній розповів представникам “Атлантичної ради” про соціальні та духовні виклики і небезпеки в Україні. Під час круглого столу, модератором якого виступив посол Джон Гербст, директор Євразійського центру “Атлантичної ради”, за участю провідних експертів Ради та запрошених гостей особливу увагу викликали питання дотримання релігійних прав та свобод на тимчасово окупованих територіях Криму та Сходу України.

Також учасники круглого столу обговорили питання, що стосуються українського “судочинства” щодо Православної Церкви України. Зокрема, представникам “Антлантичної ради” було повідомлено про факти втручання проросійських сил в українські суди, які нещодавно були зафіксовані правоохоронними органами.

  • 1о жовтня міський суд Вінниці відсторонив від посади чиновника Вінницької ОДА Ігоря Салецького за реєстрацію громад ПЦУ. До суду з відповідним позовом звернулись слідчі ГУ Нацполіції Вінницької області з подачі представників РПЦвУ.
  • Захист Салецького подав апеляцію. Також чиновник написав відкритого листа до міністра внутрішніх справ Авакова з проханням розібратись у ситуації, в якій правоохоронці відкрито і необґрунтовано підтримують одну сторону конфлікту – Російську Церкву в Україні.
  • 18 жовтня апеляційний суд Вінниці скасував попереднє рішення міського суду про відсторонення Салецького.

“Атлантична рада” (англ. Atlantic Council) — аналітичний центр, неурядова організація США, котра переважно займається міжнародними відносинами атлантичної спільноти.

Атлантична рада була заснована з метою продовження співпраці між Північною Америкою та Європою, що почалася після Другої світової війни.

Рада за статутом незалежна від уряду США та країн НАТО.

Comments are closed.