НОВИНИ В Криму триває знищення Української Церкви – Предстоятель ПЦУ

В анексованому Росією Криму триває поступове знищення Української Церкви.

Про це в інтерв’ю українській службі “Голосу Америки” сказав Предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Єпіфаній, передає Радіо Свобода.

“На окупованих територіях по Українській Православній Церкві ми бачимо переслідування і гоніння. У Криму відбуваються такі безпрецедентні речі, де не тільки захоплюють, а за допомогою судів, поступово, крок за кроком, знищують”, – сказав він.

За словами Єпіфанія, ПЦУ звертається до різних міжнародних інституцій, озвучує цю проблему – і в США, і в Європі.

“Навіть є певні рішення з боку таких впливових європейських і американських інстанцій. На жаль, Росія не враховує ці рішення і поступово намагається практично знищити присутність Української Церкви в окупованому Криму”, – сказав глава ПЦУ, зазначивши, що Українська Церква “продовжуватиме боротьбу в правовому полі”.

Напередодні держсекретар США Майк Помпео зустрівся з главою Православної Церкви України митрополитом Єпіфаній. На зустрічі вони обговорили і проблеми прихожан ПЦУ в Криму.

  • 24 вересня в управлінні російського Міністерства юстиції Криму втретє відмовили в реєстрації українського православного приходу на півострові.
  • Раніше архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент повідомив, що влада Криму вимагають “звільнити приміщення” Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі. Російська влада Криму направили припис про “звільнення приміщень” собору.
  • У російському Мінмайна Криму пояснили вимогу до Кримської єпархії УПЦ КП покинути будівлю Кафедрального собору в Сімферополі закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП, яка перейшла в створену Православну церкву України.
  • Комітет ООН з прав людини двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної Церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі. Окупаційна влада Криму стверджує, що не отримували рекомендацій ООН щодо храму ПЦУ.

Comments are closed.