НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Предстоятель ПЦУ Епіфаній зустрівся із держсекретарем США

23 жовтня в рамках першого візиту як Предстоятеля ПЦУ до США митрополит Епіфаній зустрівся з державним секретарем США Майклом Помпео.

Предстоятель ПЦУ відзначив, що в Україні вдячні за багаторічну солідарність та високо цінують надійну двопартійну підтримку США, що є надзвичайно важливим для зміцнення незалежності України.

Митрополит Епіфаній висловив сподівання, що Вашингтон і надалі буде залишатися незламним у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, у справі захисту релігійної свободи, протидії російській агресії та повернення всіх українських заручників додому, передає пресслужба ПЦУ.

Предстоятель Православної Церкви України наголосив, що створення єдиної помісної Православної Церкви України стало одним із фундаментальних етапів розбудови нової України.

Його Блаженство поінформував держсекретаря США про процес міжнародного визнання ПЦУ, зокрема про рішення Елладської Православної Церкви визнати Православну Церкву України.

Під час зустрічі було привернуто увагу до викликів, з якими стикається діяльність Православної Церкви України. Митрополит Епіфаній розповів про ганебну ситуацію, яка склалася зі свободою релігії і віросподівання на окупованих територіях Донбасу і анексованого Криму. У цьому контексті зазначено необхідність продовження тиску на Кремль з метою припинення російської агресії, відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Держсекретар Помпео висловив занепокоєння щодо зловживань проти свободи віросповідання в окупованому Росією Криму та підконтрольних Росії частинах Донбасу. Він висловив сподівання на “дипломатичне вирішення конфлікту, спричиненого Росією на Сході України, який триває вже шостий рік, підкреслюючи необхідність загоєння ран війни та сприяння єдності”.

Державний секретар наголосив, що США захищали і будуть захищати право кожної людини на свободу віросповідання та можливість молитися відповідно до свого вибору.

У зустрічі також взяли участь посол з особливих доручень з питань релігійної свободи Семюел Браунбек, заступник помічника державного секретаря Джордж Кент, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та голова меценатської ради “Митрополичого Фонду Православної Церкви України” Андрій Мацола.

Comments are closed.