НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Конфлікт за храм. Ексголова Здолбунівської РДА пояснив, що відбувається у Будеражі (відео)

У суботу, 26 жовтня, на Рівненщині, в селі Будераж Здолбунівського району, стався конфлікт між прихильниками РПЦвУ (УПЦ МП) та ПЦУ довкола приналежності місцевого Свято-Покровського храму. Зараз храм опечатано, його охороняє поліція.

Передісторія. 17-го лютого 2019-го року у селі Будераж за перехід до ПЦУ під час зборів Свято-Покровської парафії проголосували 89 осіб, проти-3, утримались-1. В РПЦвУ (УПЦ МП) перехід не визнають та оскаржують його, як і інші, у судах. Будеразька громада – одна із перших на Рівненщині, яка отримала свідоцтво про перереєстрацію, це було 27-го березня.

Що сталося 26 жовтня? До світанку громада ПЦУ зайшла у свій храм і провела там першу історичну службу рідної мовою, розповідає ексголова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.  “Ті сльози радості на очах десятків присутніх там парафіян, які я сьогодні побачив у Будеражі, легко дають сприймати подальші сотні прокльонів від братів московських, рекордну порцію яких я отримав цього дня на свою адресу”, – написав Кондрачук на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, коли громада ПЦУ проводила службу, до церкви почали сходитися прихильники РПЦ в Будеражі, який ексголова районну нарахував 11 осіб. “З одним із них бесіду мав мій друг Антон Українець […] Подивіться відео, будь ласка, усі. Особливо ті, хто сьогодні ввечері дивитимуться сюжети про Будераж на “Інтері” та всяких там “СПЖ” про “злих людожерів-бандерівців, які вночі по-рейдерськи захопили храм”, – пише Кондрачук.

“Ну а далі все по давній схемі прихильників РПЦ: ближче півдня в село почали приїздити невідомі люди, духовенство РПЦ і всі ті, кого ми бачили в решті сіл Здолбунівщини, де були подібні ситуації”, – додав Кондрачук.

Він також зазначає,  що ситуація наразі дуже непроста. “Віряни ПЦУ потребують, як мінімум, значної духовної підтримки, бо кількість немісцевих представників “руского міра” невпинно росте. Закликаю усіх, хто має на це відповідні важелі, представників влади, силових структур, не допустити протистояння, тим паче, що представники ПЦУ готові по-Божому пускати у свій храм на почергові богослужіння іншу сторону”, резюмував ексголова району.

Позиція Будеразької громади ПЦУ. “Відбулася служба ПЦУ, потім під’їхало 18 батюшок із “тітушками”, обступили храм, людей звідти випускали, але назад не впускали. Щоб не було ескалації – знову опечатати храм і хатину, в якій УПЦ відправляла служби до цього. До вирішення суду. В даний момент всі ключі у в.о. голови адміністрації. Це відбулось в присутності поліції, в.о. голови адміністрації, людей з тієї та іншої сторони. Люди ще стоять. Завтра збираються провести збори, сьогодні домовились, що священник храму, – отець Тарас, – приїде і будемо проводити служби надворі. Вони з однієї сторони церкви, ми – з другої. Служба буде о 8:30. Нам потрібно було самим це питання вирішувати в селі між собою, а вони навезли “тітушок” та інших людей, і ми потерпіли фіаско”, – розповів Суспільному т.в.о. голови громади ПЦУ Микола Мельник.

Comments are closed.