НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО До волинського села приїхала місія ОБСЄ через конфлікт довкола храму

У вівторок 23 жовтня у село Сусваль у Волинській області навідались представники місії ОБСЄ.

Підставою для відвідин став конфлікт, який вже 8 місяців точиться довколо місцевого храму, інформує видання “Район” з посиланням на сайт Володимир-Волинської єпархії РПЦвУ (УПЦ МП).

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ієрей Богдан Гнатюк, а також прихожани мали можливість поспілкуватись з представниками цієї місії.

“Настоятель храму змістовно відповів на всі запитання представників місії, які прибули зі Львова, представив їм усі установчі документи”, – йдеться у повідомленні предстаників єпархії Російської Церкви в Україні.

У повідомленні наголошується, що церква у селі Сусваль є пам’ятником архітектури.

“Охоронний договір щодо збереження цієї святині, підписаний з нинішнім настоятелем отцем Богданом Гнатюком, на сьогодні є дійсним, що на законних підставах дає йому право захищати свій храм. Такий же договір, не анулювавши попередній, Міністерство Культури та Релігії України укладає з новопризначеним священником ПЦУ. Виникає прецедент, який поглиблює протистояння”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що громада села Сусваль кілька разів проводила збори, на яких вирішила перейти до ПЦУ, а потім приєдналася до ПЦУ офіційно.

Проте церковний конфлікт у Сусвалі ніяк не вщухне, оскільки прихильники РПЦвУ не хочуть віддавати церкву.

Comments are closed.