НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Синод ПЦУ: “Констатувати, що між ПЦУ і Церквою Греції встановлене повне церковне спілкування”

29 жовтня у Києві відбулось чергове засідання Синоду ПЦУ під головуванням Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, повідомляє пресслужба ПЦУ.

У засіданні взяли участь всі члени Синоду окрім Почесного Патріарха Філарета (без поважної причини) та архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія (з поважної причини).

На початку митрополит Епіфаній та члени Синоду привітали митрополита Львівського Макарія, який нещодавно відзначив ювілей 75-ліття. Його Блаженство відзначив митрополита Макарія орденом архістратига Михаїла І ступеня.

Під час засідання членам Синоду було повідомлено про те, що між Православною Церквою України та Елладською Православною Церквою (Церквою Греції) встановлене повне церковне спілкування як між Автокефальними Православними Церквами-Сестрами.

У зв’язку з цим члени Синоду ПЦУ висловили вдячність Главі Священного Синоду Церкви Греції Блаженнійшому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму ІІ та братам-архієреям, які 12 жовтня 2019 року на засіданні Собору Ієрархів підтримали позицію і послідували канонічним та історичним рішенням Вселенського Патріархату щодо автокефалії Православної Церкви України.

“Констатувати, що між Українською Православною Церквою (Православною Церквою України) та Елладською Православною Церквою (Церквою Греції) встановлене повне церковне спілкування, як між Автокефальними Православними Церквами-Сестрами”, – йдеться в ухвалі Синоду ПЦУ.

Синод також заслухав звіт про візит делегації ПЦУ на чолі з її Предстоятелем до США, а також ухвалив низку важливих рішень, серед яких – про створення двох нових Синодальних управлінь (у справах сім‘ї та видавничо-просвітницького) та кількох Синодальних комісій: з міжхристиянських відносин, з питань монастирів та чернецтва, з питань канонізації святих і богословсько-літургічну комісію.

На завершення зібрання члени Синоду привітали Предстоятеля з врученням високої відзнаки – “Нагороди Патріарха Афінагора з прав людини”.

Детальніше з ухваленими рішеннями можна ознайомитися у журналах засідання Священного Синоду.

Comments are closed.