НОВИНИ Польська Церква не змінила позицію щодо ПЦУ – рішення Собору

Польська Автокефальна Православна Церква (ПАПЦ) підтримує незалежність Православної Церкви України, що спирається на догматично-канонічних нормах, а не діях “розкольників”.

Про це йдеться в комюніке ПАПЦ, оприлюдненому після проведення Собору архієпископів церкви 29 жовтня у Варшаві, передає Укрінформ.

“Польська Автокефальна Православна Церква не проти надання автокефалії Церкві в Україні, що спиратиметься на догматично-канонічних нормах усієї Церкви, а не на групу відступників-розкольників. Відступники від науки святої Церкви не можуть представляти здоровий церковний організм, оскільки це порушує євхаристійну єдність православ’я”,- йдеться в заяві ПАПЦ.

Як наголошується, таким чином Собор ПАПЦ не змінив свою позицію стосовно незалежності ПЦУ, що міститься в рішеннях соборів Польської Церкви від 9 травня 2018 року, 25 червня 2018 року та 2 квітня 2019 року.

  • 5 січня 2019 року Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року.
  • 12 жовтня 2019 року під час засідання Священного Синоду Грецької Церкви було визнано самостійність Православної Церкви України.

Comments are closed.