НОВИНИ На Вінничині прибічники РПЦвУ не пускають вірян ПЦУ до храму попри ухвалу суду

Навколо храму в селі Лука-Мелешківська продовжується протистояння між вірянами Православної Церкви України та прихильниками Московського Патріархату. Промосковські ЗМІ звинувачують вірян у “захопленні” храму, хоча самі віряни не можуть зайти до своєї церкви попри ухвали судів.

Днями промосковські ЗМІ повідомили, що віряни ПЦУ “вчергове намагалися увірватися та захопити” Спасо-Преображенський храм у селі Лука-Мелешківська, що на Вінничині.

На фото – прихильники РПЦвУ і титушки разом із поліцією

Як нагадали Духовному Фронту України самі селяни, віряни ПЦУ звернулась до прихильників РПЦвУ з проханням щоб ті виділили приміщення, яке вони називають “недільною школою”, щоб громада мала змогу проводити богослужіння не надворі, а в приміщенні, бо вже холодно. “Це все вирішувалось у селищній раді. Але, на жаль, піп РПЦвУ відмовив. Насправді то в них їдальня для тітушок”, – розповіли селяни.

Громада ПЦУ у селі Лука-Мелешківська пройшла процедуру реєстрації ще в червні 2019 року.

“Від того моменту храм в нашому селі документально належить громаді ПЦУ. По факту ним і надалі користується і володіє РПЦвУ, вони говорили, що тільки після суду ми зможемо зайти до храму”, – кажуть віряни ПЦУ і додають, що до суду подали прибічники РПЦвУ, аргументуючи тим, що протокол зборів з переходу був недійсний.

“Громада ПЦУ суд виграла 24 вересня, але до храму так і не потрапила. Громада ПЦУ вже майже 10 місяців завершує богослужіння у дворі храму”, – кажуть селяни.

“А то що вони кажуть, що ми вночі хочемо захопити — брехня. У нас починаються вирішальні суди і люди просто вирішили, хто може, приходити на спільну молитву. А вчора ті, хто прийшли на молитву побачили, що в храмі блимає світло, залізли і підлізли до вікна. Побачили, що горять свічки, а на кліросі стирчать ноги жінки і почали стукати по вікні, щоб та подала ознаки життя. А та мовчала і не рухалася і ми вирішили подзвонити до поліції”, – пояснили селяни спробу “захоплення храму”.

  • 10 жовтня вінницький міський суд відсторонив начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького від посади на 2 місяці.
  • Таке рішення суд ухвалив із подачі ГУ Нацполіції та прокуратури Вінниччини, куди звернувся керівник Вінницької єпархії РПЦвУ Варсонофій та голови релігійних громад цієї церкви у Луці-Мелешківській та Великій Кісниці.
  • Салецькому закидають “неправомірні дії” під час реєстрації релігійних громад сіл Лука Мелешківська та Велика Кісниця, які з РПЦвУ перейшли до ПЦУ, тобто змінили підлеглість.
  • Відсторонення Салецького на догоду МП могло зупинити процес розгляду справ у 35 судах, де за його участі релігійні громади вирішують спори про зміну конфесійної підлеглості.
  • Водночас раніше 32 суди різних інстанцій уже визнали правомірними дії управління під час реєстрації громад ПЦУ, які змінили конфесійну приналежність з РПЦвУ на ПЦУ.
  • 18 жовтня Вінницький апеляційний суду визнав недійсним рішення міського суду, згідно з яким Ігоря Салецького відсторонили від виконання обов’язків.
  • Незважаючи на це, МП силами поліції та міськсуду продовжує вчиняти спроби перешкоджання реєстрації громад. 30 жовтня з кабінету Салецького були вилучені документи у справах громад у смт Вапнярка та селі Новоживотів.

Comments are closed.