НОВИНИ Глава УГКЦ про війну: спочатку зупинити агресора, а потім – починати діалог

Глава УГКЦ Святослав заявив, що з військовим агресором (Росією) не варто йти на примирення, до якого свого часу намагалася схилити Велику Британію нацистська Німеччина, натомість потрібно “зупинити агресора” і після цього вести діалог.

Про це верховний архієпископ УГКЦ заявив в ефірі програми “Відкрита Церква” 31 жовтня, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт УГКЦ.

“Перестати чинити зло, почати говорити правду і діалогувати – це ті важливі кроки, які можуть привести до примирення. Проте ми не повинні йти на компроміс зі злом”, – пояснив глава УГКЦ співрозмовнику – Юрію Макарову, телеведучому, документалісту, письменнику.

“Коли йдеться про агресора, тобто про того, хто тепер справді нас вбиває і заперечує нам право на життя та існування, то насамперед потрібно чітко собі відповісти: ми не можемо бути примирені зі злом, із відкритим фактом агресії”, – зазначив Святослав.

При цьому він зазначив, що християни не мають відповіді на всі запитання, “але ми здатні разом їх шукати”. “Спілкуючись з Богом, який є Істиною, ми можемо знайти відповіді на питання, які нас турбують”, – пояснив глава УГКЦ.

Він також додав: “Коли хтось говорить про примирення з агресором в контексті відкритої війни, то такого типу поведінка мені дуже часто нагадує позицію нацистів у Великій Британії на початку Другої світової війни. Тоді для них такого типу примирення, де-факто, означало капітуляцію Британії перед агресивною політикою Гітлера. Тому, щоб справді вибудувати правильні парадигми та координати нашого пошуку, ми мусимо собі сказати, що із війною, злом та вбивством ми не можемо бути примирені”.

На думку глави УГКЦ, існують певні кроки, які можуть допомогти дійти до примирення. “Передусім необхідно перестати чинити зло, щоб ми могли говорити про будь-яке примирення. Потрібно зупинити агресора, зупинити того, хто чинить зло. Я вважаю, що наступний крок – пошук діалогу та можливості спілкуватися. Примирення можливе лише в контексті діалогу. Ще один крок, який ми раніше чи пізніше мусимо зробити, – це сказати правду. Зло повинно бути назване злом, а добро – добром. Адже без того, щоб сказати правду, справедливого миру ніколи не буде. Без правди немає справедливості”, – наголосив духовний лідер греко-католиків.

Comments are closed.