НОВИНИ Головну ікону військового флоту Росії доставили з Сирії до храму РПЦвУ в Криму

Головну ікону військово-морського флоту Росії “Святий Апостол Андрій Первозванний” доставили в окупований Севастополь із Сирії.

Святиню, доставлену з благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря і за наказом головнокомандувача ВМФ РФ Миколи Євменова, зустріли у храмі святого праведного воїна Феодора Ушакова, розташованому у селищі Новофедорівка Сакського благочиння Кримської єпархії РПЦвУ, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт єпархії.

Перед тим ікона встигла чимало помандрувати. До 22 вересня образ перебував у Свято-Володимирському соборі (усипальниці адміралів і морських офіцерів) у Севастополі. Потім на борту фрегата “Адмірал Макаров” її доставили на грецький острів Корфу, звідти – до сирійського порту Тартус. У день пам’яті св. праведного воїна Феодора Ушакова ікона знову повернулася до Севастополя.

Урочиста зустріч ікони відбулася 21 жовтня на площі перед храмом св. Феодора Ушакова в присутності духовенства, парафіян та військовослужбовців, яких привітали з такою подією настоятель храму св. воїна Феодора Ушакова протоієрей Олексій Тушев і заступник командира 43-го авіаційного штурмового морського полку підполковник Юрій Чернігівський. У храмі перед іконою було звершено молебень, після завершення якого усі охочі могли прикластися до головного образу російського флоту.

Для поклоніння вірян ікона перебувала у храмі св. Феодора Ушакова до 24 жовтня, після чого, була перенесена до Свято-Нікольськогособору у Євпаторії. У супроводі військовослужбовців і духовенства образ був урочисто зустрінутий дзвоном і військовим побудовою. Далі почався молебень, після завершення якого парафіяни і військовослужбовці приклалися до ікони.

У числі інших святому образу вклонилися: заступник командира військової частини 86863 з військово-політичній роботі, підполковник Докучаєв В.І., начальник відділення по роботі з віруючими військовослужбовцями військово-політичного відділу флоту Литвиненко А. Н., помічник начальника відділення з роботи з вірянами-військовослужбовцями військово-політичного відділу флоту протоієрей Василь Гумер.

Зазначимо, що цими ж днями провело збори духовенство РПЦвУ, яке опікується військами Росії.

Comments are closed.