НОВИНИ Духовенство РПЦвУ, яке опікується військами Росії, провело збори в окупованому Криму

18 жовтня в залі недільної школи церкви Державної ікони Божої Матері в окупованому Сімферополі відбулись планові збори помічників благочинних РПЦвУ (раніше УПЦ МП) із взаємодії з силовими структурами в благочиннях, штатними священниками Чорноморського флоту Росії і позаштатними священниками, які опікуються військовими частинами РФ.

Про це повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт Кримської єпархії РПЦвУ.

Збори провів керівник відділу з роботи з військовослужбовцями Сімферопольської і Кримської єпархії РПЦвУ протоієрей Дмитро Кротков.

Учасники зібрання обговорили підготовку до проведення в ГУ МВС Росії в Криму секції “Спільні зусилля Православної Церкви, традиційних релігійних утворень і силових відомств на території Республіки Крим з профілактики та боротьби з релігійним екстремізмом і тероризмом” в рамках регіонального етапу Різдвяних освітніх читань РПЦ.

Було озвучено низку питань, що стосуються взаємодії Кримської єпархії та силових відомств РФ.

Зазначається, що “з благословення Правлячого Архієрея Сімферопольської і Кримської єпархії Високопреосвященнійшого митрополита Лазаря священнослужителі єпархії систематично духовно опікуються військовими частинами Республіки Крим”. Зокрема, нещодавно керівник сімейного єпархіального відділу протоієрей Володимир Кашлюк в рамках щоквартальних зустрічей з військовослужбовцями військової частини № 6917 “провів чергову бесіду на тему духовно-моральних і сімейних цінностей, а також про принципи формування патріотичного духу”.

Також в бригаді морської піхоти РФ за участю священика РПЦвУ відбувся День призовника. Серед гостей були російський військовий комісар у Севастополі генерал-майор Чижов С.М. і співробітники військкоматів, ветерани морської піхоти, представники адміністрації міста. Звертаючись до них в своєму слові на мітингу, помічник командира бригади по роботі з вірянами-військовослужбовцями РФ протоієрей Сергій Полівцев “зазначив святість військового служіння, наголосив, що сьогодні у військах будуються храми, відроджується духовність воїнів, побажав зробити правильний вибір на користь військової служби і гідно підготуватися до служіння фізично і духовно”.

День призовника відбувся і в місті Білогірську. Майбутніх захисників Росії привітав настоятель Свято-Миколаївського храму Білогірська протоієрей Максим Кондаков. “Священник побажав хлопцям вірно нести свій армійський борг, стати сильними сміливими солдатами”, – пише сайт єпархії.

Крім того, з благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря, 19-24 жовтня в Севастополі відбувся V фестиваль кіно “Святий Володимир”, на якому, зокрема, були показані російські фільми про анексію Криму і народження “Донецької народної республіки”.

Comments are closed.