НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Митрополит РПЦвУ Варсонофій заявив, що не відспівав би дитину, хрещену в УПЦ КП

Очільник Вінницької єпархії РПЦвУ (раніше УПЦ МП) Варсонофій підтримав одіозного запорізького митрополита Луку, який торік став на захист свого підлеглого священника, що відмовився відспівувати хлопчика, хрещеного у Київському Патріархаті.

Про це владика Варсонофій неохоче заявив в інтерв’ю виданню “20 хвилин Вінниця”.

“Ви ж розумієте, що є церковні правила. Ми не можемо відспівувати іудея або мусульманина. Це не правильно. Всі таїнства та обряди звершуються тільки над вірними”, – заявив митрополит Варсонофій, якого було призначено на посаду керівника Вінницької єпархії РПЦвУ після того, як попередній керівник митрополит Симеон приєднався до ПЦУ.

Митрополит Варсонофій наголосив, що за церковними правилами хрещення в УПЦ КП не визнається. “Він не хрещений”, – сказав архієрей Російської Церкви в Україні.

На запитання журналіста, якщо б така ситуація сталася у Вінниці, чи відспівав би він дитину, владика відповів: “Ми всі обряди звершуємо тільки над вірними, які хрещені. Якщо людина не хрещена, я не можу допустити її до таїнств і звершити над нею обряд”.

Зазначимо, що журналісту довелося кілька разів поставити одне й те саме запитання, щоб почути однозначну відповідь.

– Я можу зараз сказати, що ви відповіли “Ні”? Що ви не відспівали б?

– Якщо він не хрещений, то однозначно.

– У Київському Патріархаті.

– Якщо у Київському Патріархаті, то він вважається у нас не хрещеним.

– Значить не відспівали б?

– Так.

  • 31 грудня 2017 року у Запоріжжі трагічно загинув дворічний хлопчик – на нього впав самогубець, який викинувся із вікна багатоповерхівки.
  •  У день похорону священник Московського Патріархату відмовився відспівувати хлопчика, заявивши, що він хрещений в Київському Патріархаті, “а значить, зовсім нехрещений”.
  • Цей випадок отримав великий резонс і викликав обурення в людей, тож керівник Запорізької єпархії Лука виступив на захист свого підлеглого, заявивши, що той вчинив правильно, оскільки хрещення в УПЦ Київського Патріархату, яка, за його словами, “є релігійно-політичною організацією, а не Церквою”, є недійсним.

Comments are closed.