НОВИНИ Перемога ПЦУ у Криму: виселення громади з храму в Сімферополі призупинено

Виселення Православної Церкви України з храму в Сімферополі анексованого Криму призупинено.

Про це сказав Крим.Реалії архиєпископ Сімферопольський і Кримський Климент, передає РІСУ.

“Сьогодні припинені всі дії з виселення нас з приміщення. Не можу сказати, що стало вирішальним для такого рішення: листи Комітету ООН з прав людини, адресовані Росії; початок судового процесу в Страсбурзі; звернення людей, які нарешті перестали боятися, до світової спільноти; зустріч з Держсекретарем США Майком Помпео або виступ на ОБСЄ – проте воно є”, – зазначив владика Климент.

Раніше повідомлялося, що Арбітражний суд Центрального округу в російській Калузі 14 листопада розгляне касаційну скаргу Управління Кримської єпархії ПЦУ до підконтрольного Росії Міністерства майнових і земельних відносин Криму щодо розірвання договору оренди приміщень Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі.

  • У Кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, яка перейшла до ПЦУ.
  • Від лютого 2019 року російське Мінмайна Криму почало вимагати від громади звільнити приміщення собору, пояснюючи це закінченням терміну дії договору з єпархією УПЦ КП.
  • Архієпископу Клименту запропонували альтернативний варіант, який дозволить громаді лишитися у соборі, – перереєструватися згідно з російськими законами. Той погодився, однак у російському Мінюсті затягнули процес, загалом тричі відмовивши у реєстрації української православної парафії на півострові.
  • Комітет ООН з прав людини двічі просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної Церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі. Окупаційна влада Криму стверджує, що не отримувала рекомендацій ООН щодо храму ПЦУ.

Comments are closed.