НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Епіфаній освятив Вознесенський храм ХІХ століття після реставрації

У неділю, 3 листопада, Блаженнійший Митрополит Епіфаній звершив освячення вже відреставрованого та відремонтованого Вознесенський храму ХІХ століття, розташованого в Козельці на Чернігівщині, а також очолив божественну літургію, повідомляє пресслужба ПЦУ.

“Насамперед вітаю вас із нинішньою подією – освяченням і оновленням цього чудового давнього храму на честь Вознесіння Господнього. На наше покоління випала місія відновлення і побудови нових храмів. Існували часи, коли храми руйнували, закривали, а священнослужителів відправляли в заслання і розстрілювали. Ми ж із вами живемо в справді благоприємний час, коли маємо можливість долучатися до таких величних справ, як побудова й відновлення наших храмів, храмів, які є святинями для кожного з нас. Храм – справді та духовна скарбниця, з якої ми з вами черпаємо дари, з якої ми черпаємо ту невидиму Божественну благодать, ті повчання, які вказують нам шлях до спасіння”, – сказав Митрополит Епіфаній у своєму архіпастирському слові.

Його Блаженству співслужили митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель храму протоієрей Ярослав Гика та запрошене духовенство.

Відтепер Вознесенський храм у Козельці знову стане центром релігійного життя Православної Церкви України. Споруджений у 1866 –1874 роках, на зламі кількох стилів, він – одна з небагатьох пам’яток, в якій було використано мотиви української архітектури в часи, коли на теренах Російської імперії, до складу якої на той час входила й Україна, було побудовано велику кількість храмів в уніфікованому російському стилі.

У 1975 – 1988 роках Вознесенську церкву, яка, як і інші Козелецькі храми, постраждала під час Другої світової війни, було відновлено. До 2017 року тут розташовувався музей історії ткацтва Чернігівщини, де було зібрано цікаві зразки тканих виробів Сіверщини, матеріали історії родини Розумовських, а також регулярно проводилися виставки творів художників та майстрів. Тепер же оновлений храм знову відкрив свої двері для вірян, тут знову лунає слово Боже.

Вознесенська церква залишається унікальним зразком традиційного для Лівобережної України XVII – XVIII стт. хрестового п’ятикупольного храму.

Comments are closed.