НОВИНИ, СВІТ Митрополит РПЦ розповів, чому зірвалася його зустріч з держсекретарем США

Глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Іларіон звинуватив противників Російської Церкви в тому, що його зустріч з держсекретарем США Майком Помпео, запланована на 22 жовтня, не відбулася.

Про це речник РПЦ заявив у програмі “Церковь и мир“, що виходить на російському каналі “Россия-24”. “Я думаю, що є у нас чимало недоброзичливців, які мають хороші контакти з Держдепартаментом, і коли ця зустріч була анонсована, вони вжили заходів для того, щоб вона не відбулася”, — сказав митрополит.

Він повідомив, що отримав запрошення зустрітися з держсекретарем США від членів Антіохійської архиєпископії Північної Америки ще в червні. “Я не був ініціатором, і я не очікував чогось особливого від цієї зустрічі, але я дав згоду. Були запропоновані дати в серпні — вони мені не підходили, були запропоновані дати в вересні — у мене у вересневому розкладі було все завантажено. Тоді офіс держсекретаря США запропонував три дати у жовтні — я вибрав одну з трьох запропонованих дат, оскільки вона була близька до святкування 125-річчя служіння святого Рафаїла Бруклінського і 100-річчю Антіохійського Собору, на який мене запросили антіохійці — ті самі, які влаштовували цю зустріч”, — сказав Іларіон.

“Доти, поки зустріч не була анонсована, її ніхто не намагався зірвати”, — поскаржився єрарх РПЦ. Втім, напередодні бесіди держдепартамент опублікував розклад Помпео на наступний день.

“І ось наступного дня вранці я отримую з держдепартаменту дзвінок про те, що зустріч відбудеться, але вона пройде один на один, а раніше передбачалося, що у цій зустрічі також візьме участь представник Антіохійської Церкви. І вже за годину до цієї зустрічі я отримую дзвінок про те, що замість Помпео зі мною зустрінеться якийсь його заступник. Ну, я від цієї зустрічі відмовився”, — сказав митрополит.

  • У Вашингтоні 22 жовтня мала відбутися закрита зустріч держсекретаря США Майкла Помпео з головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополитом Волоколамським Іларіоном (Алфєєвим). За інформацією Релігійної правди власних джерел в офіційних колах Вашингтона, зустріч з митрополитом Іларіоном готувалася завчасно, але в зв’язку з тим, що вона наклалася на зустріч з митрополитом Епіфанієм, що могло бути неправильно інтерпретовано, митрополит Іларіон зустрівся з працівником рангом нижче.

Comments are closed.