НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО На Рівненщині вперше провели службу українською мовою попри тиск прихильників РПЦ

27 жовтня у Свято-Троїцькому храмі села Війниці на Рівненщині провели перше Богослужіння  українською мовою, повідомляє пресслужба Рівненської єпархії ПЦУ.

“Непростий шлях пройшли парафіяни, щоб у їхньому Свято-Троїцькому храмі лунала молитва рідною мовою, щоб слухати близькі серцю духовні піснеспіви, щоб молитися за українську владу, українське військо, український народ, щоб у поминальній молитві щоразу згадували тих, хто віддав життя за Україну, за її волю і тих, хто хотів та не дочекався, відійшовши у засвіти, щоб кожна служба завершувалася молитвою “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни…”, — йдеться у повідомленні.

Його провели благочинний протоієрей Володимир Левандовський, протоієрей Ігор Новосад, протоієрей Віталій Романюк та ієрей Іван Орел. У першому Богослужінні взяли участь хористи сусідньої Свято-Покровської церкви села Бокійми.

Чому це важливо: передісторія

Перейти до Української православної церкви Київського патріархату парафіяни Свято-Троїцькому храмі села Війниці Млинівського району хотіли ще 2014-го року. Влітку цього року прихильники Православної церкви України провели опитування серед прихожан храму. За перехід до ПЦУ були 278 парафіян, 45 хотіли залишитися в РПЦвУ (УПЦ МП) та 49 не визначилися.

На парафіяльних зборах більшістю голосів було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. Цю ініціативу підтримав благочинний протоієрей Володимир Левандовський та присутні священики Млинівського благочиння.

Відповідно до порядку реєстрації подали документи в Рівненську єпархію та відповідно у Рівненську обласну державну адміністрацію. Завдяки усім, хто долучився до доброї справи, 23 жовтня 2019 року було зареєстровано релігійну громаду Свято-Троїцької парафії Рівненської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) с. Війниця Млинівського району Рівненської області.

Втім, виникли проблеми щодо проведення Богослужінь. Ні священник Петро Крюков, настоятель храму УПЦ (у духовній єдності з Московським патріархатом), ні окремі хористи та парафіяни, які його підтримують не хотіли добровільно віддавати приміщення громаді ПЦУ.

Тому громада прийняла рішення викликати правоохоронців. Із метою підтримання правопорядку та підтвердження законності дій Війницької громади Православної церкви України прибули у село начальник слідчого відділення Тарас Гутюк  з колегами. Дії правоохоронців були виважені і помірковані.

Comments are closed.