НОВИНИ РПЦ припинила спілкування з главою Грецької церкви через визнання ПЦУ

У неділю, 3 листопада,  Російська православна церква припинила євхаристичне спілкування з главою Елладської (Грецької) церкви через визнання Православної церкви України.

Про це повідомив речник РПЦ митрополит Ілларіон в програмі “Церковь и мир”, що виходить на російському каналі “Россия 24”.

Він заявив, що РПЦ попереджувала архієпископа Афінського та всієї Еллади Ієроніма II, що в разі визнання “українського розколу” його ім’я викреслять з диптихів.

“Це означає, що коли патріарх (РПЦ Кирило — ред.) буде проводити богослужіння, він не буде згадувати Афінського архієпископа, як він вже не згадує Константинопольського патріарха. Я думаю, що в найближчу неділю, коли патріарх буде служити, цього поминання вже не буде. Це означає, що ми припиняємо євхаристичне спілкування з Афінським архієпископом”, — сказав Ілларіон.

Водночас він зазначив, що РПЦ не припинить спілкування з усією Грецькою церквою. “Ми зберігатимемо спілкування з усіма архієреями, які не визнають український розкол, а такі в Елладській церкві є”, — сказав речник РПЦ.

Comments are closed.