НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Глава УГКЦ відвідав військовий госпіталь: “Завдяки вашим ранам українці можуть мирно жити”

5 листопада верховний архієпископ Святослав, глава УГКЦ, відвідав Національний військово-медичний клінічний центр “Головний військовий клінічний госпіталь” в Києві (вул. Госпітальна, 16).

Глава УГКЦ зустрівся з пораненими та нагородив грамотами співробітників госпіталю, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на сайт УГКЦ.

“Українці, які живуть на вільній від військової агресії території, мають розуміти, що завдяки вашим ранам вони можуть мирно жити. Я хотів сьогодні приїхати, щоб привернути увагу до вас, ваших потреб, ваших страждань”, – звернувся Предстоятель УГКЦ до поранених воїнів.

Глава УГКЦ нагородив грамотами керівництво госпіталю, а також керівників та начальників відділень, які безпосередньо дбають про бійців. Керівництво висловило вдячність главі УГКЦ за капеланів, які допомагали військовим в зоні АТО/ООС та в госпіталях. Крім того, Святослав висловив свою підтримку військовим та роздав їм пам’ятні подарунки.

“Цим візитом я хотів висловити нашу повагу до тих бійців і лікарів, які тепер роблять все для того, щоб Україна була захищеною, – зазначив Святослав. – Сьогодні мені було дуже важливо почути наших хлопців, які є пацієнтами цього госпіталю, та лікарів, які чувають над їхнім здоров’ям. Привернувши увагу до цих військовослужбовців, які її потребують, я думаю, ми можемо до ширшого загалу звернутися: ті хлопці потребують нашої любові, молитви, уваги та підтримки”.

“Українська Греко-Католицька Церква допомагає військовим не лише духовно, а й матеріально. Предстоятель перебував у різних госпіталях, зокрема на Сході України, але до нас завітав уперше”, – розповів військово-медичний капелан УГКЦ отець Віталій Воєца, який разом з о. Андрієм Зелінським, заступником керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ, супроводжував главу УГКЦ у цих відвідинах.

“Коли звучить слово “військовий капелан”, то це для мене передусім – греко-католик. Військові капелани були з першого й до останнього з нами і робили не лише ті завдання, які на них були покладені, а й виконували роботу, як і ми, – встановлення наметів, їх обкопування і перенесення вантажів. Проте це не позбавляло від Вечірні, яку вони проводили постійно, а також від всебічної підтримки”, – зауважив Олександр Циц, заступник начальника Національного військового-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”.

Comments are closed.