НОВИНИ, ФОТО/ВІДЕО Церкву на Житомирщині довелось закрити через конфлікт з прибічниками РПЦвУ

Поліція перевіряє обставини конфлікту між прихильниками ПЦУ та РПЦ в Україні (раніше УПЦ МП) навколо Свято-Покровського храму у селі Калинівка Житомирського району, який стався 3 листопада.

“Встановлено, що сторони конфлікту є прихильниками різних конфесій Православної Церкви. Відтак, коли одні проводили богослужіння в храмі, інші зібрались, аби провести у ньому інвентаризацію наявних цінностей (за рішенням місцевої громади). Оскільки сторони не змогли домовитись між собою, було прийнято рішення про закриття храму до вирішення питання у судовому порядку”, – йдеться у повідомленні.

У неділю, 3 листопада, громада села Калинівка, яка навесні прийняла рішення про перехід до ПЦУ, намагалася потрапити до храму, аби провести там інвентаризацію. Утім людей не впустили до церкви прихильники РПЦвУ.

Секретар Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ протоієрей Павло Ядчишин опублікував Facebook відео подій у Калинівці і вважає, що потрапити до храму вірянам заважали привезені люди.

“Парафіяни Свято-Покровського храму Православної Церкви України села Калинівка ідуть у свій храм, але їм на заваді стають люди, яких привезли представники Московського Патріархату. У громади ПЦУ є всі відповідні документи для того, щоб звершувати богослужіння, але, на жаль, громада не може зайти у свій храм. На даний момент в селі Калинівка немає зареєстрованої релігійної організації УПЦ в єдності з Московським Патріархатом”, – написав Ядчишин.

Отець Павло також поділився іншим відео, де знято розмову з представником немісцевих представників РПЦвУ, який погрожує вірянам ПЦУ, що їх після цього конфлікту “не пустять до Житомира”.

Власть поменялась,Храмы захватываются,дело Порошенко живёт

Опубліковано Андрієм Поліщуком Неділя, 3 листопада 2019 р.

“Тепер у селі 100% не буде Московського Патріархату. Завдяки гостям з Житомира та представникам з духовенства митрополита Никодима, жителі села, які навіть у чомусь вагалися, тепер чітко знають свою позицію”, – наголосив о.Павло.

Як повідомляє Житомир.Info, ситуацію з приміщенням Свято-Покровського храму в селі Калинівка прокоментував юрист Житомирсько-Овруцької єпархії ПЦУ Олексій Ковтонюк.

“При неодноразових зустрічах з керівництвом в Житомирській області Російської Православної Церкви ми говорили про те, що є громада, за якою залишається право користування цією церквою, бо більшість прийняла таке рішення (про перехід до ПЦУ – ред.). Ніхто не заважає меншості створити свою релігійну громаду і звертатися до органів місцевого самоврядування для надання їм земельної ділянки або приміщення. Крім того, закон передбачає й почергове служіння, від якого митрополит Никодим (УПЦ МП) відмовився, бо є зацікавлення не в розвитку самої громади, а є потреба в нерухомому майні. Приміщення Свято-Покровського храму понад 200 років знаходиться в селі Калинівка, це є пам’ятка архітектури місцевого значення, знаходиться приміщення на території кладовища. Земельна ділянка як кладовища загалом, так і та, що під церквою, не є оформленою. Але стаття 28 закону України “Про поховання та похоронну справу” передбачає, що землі місць для поховання є землями комунальної власності. Тобто, обов’язок зберігати це майно покладається на голову Левківської сільської ради”, – пояснив Олексій Ковтонюк.

На сьогодні приміщення церкви не закріплене за релігійною громадою і, фактично, є комунальною власністю. Втім, сільський голова не реагує за звернення громади ПЦУ, яка хоче отримати приміщення церкви в користування. Юрист також зауважує, що оскільки церква є пам’яткою архітектури, то рішення про її передачу громаді має прийматися на обласному рівні, але спочатку треба юридично визначити власника майна.

Comments are closed.