НОВИНИ До ПЦУ вирішила приєднатись парафія на Донеччині з нетиповим храмом

У Донецькій області розпочався процес реєстрації ще однієї релігійної громади Православної Церкви України.

На цей раз до єдиної помісної Церкви планує приєднатися громада з Волновахи, яку очолює настоятель храму Святителя Миколая Чудотворця ігумен отець Макарій, повідомляє 62.ua з посиланням на прес-службу Донецької ОВГА.

Храм, в якому отець Макарій проводить служіння, був освячений 2018 року, побудували його на честь бійців 51-ї окремої механізованої бригади, які загинули на цьому місці через обстріл бойовиків 2014 році. Зараз храм є центром громади ПЦУ Волновахи і навколишніх населених пунктів.

Отець Макарій переконаний – товариство тільки починає свій розвиток.

“Серед священнослужителів прийнято прораховувати вплив свого храму за кількістю хрещень і вінчань. Якщо спочатку ми хрестили одну дитину в два-три місяці, то зараз щомісяця до нас приносять хрестити п’ять-шість дітей. Більше людей приходить і вінчатися. Звичайно, це невеликі цифри, але люди починають звикати до української церкви приходити до неї, і це вже значний прогрес”, – говорить він.

За словами настоятеля храму, їхній храм дуже нетиповий для Сходу України. Виконаний повністю з дерева, служби проводяться виключно українською мовою. Отець Макарій говорить, що спочатку жителі Волновахи з недовірою ставилися до нової релігійній громаді, проте з часом звикли і стали ставитися більш лояльно.

“Найголовніше, що потрібно зрозуміти всім – ми всі православні, нам нема чого ділити. У нас ніколи не виникало конфліктів, ні з Київським, ні з Московським Патріархатом, адже фактично ми сповідуємо одну і ту ж віру, тільки одяг священників і мова проповідей відрізняється. Тому з місцевими ми дуже швидко знайшли спільну мову. Мені дуже хочеться зробити храм не тільки місцем, де можна молитися Богу, а й місцем, де можна провести час з сім’єю. На території храму встановили дитячий майданчик, розбили невеличкий сквер, ми робимо храм привабливим не тільки для вірян, але і для гостей міста, кожного громадянина”, – зазначив священник.

Отець Макарій

Отець Макарій переконаний, що Україні потрібно розвивати Православну Церкву України, особливо в східних регіонах.

“Держава завжди буде тілом народу, а Церква – його душею. Віра вчить нас бути добрішими один до одного, відгукуватися на чужі потреби і допомагати ближньому в біді. Проїжджаючи областю, я неодноразово бачив дуже хороші, величні, але порожні церкви. Наша церква хоч і не така багата обробкою, але до неї приходять люди, приводять своїх рідних і друзів. Я переконаний, що якби Православна Церква України була б років двадцять, діяла в Донецькій області до 2014-го року, тут ніколи не було збройного конфлікту. Бо Церква консолідує суспільство і повинна вирішувати всі існуючі конфлікти”, – заявив отець Макарій.

Священник має великі плани для розвитку власної церкви. Крім чисто релігійної роботи в храмі ПЦУ розробили і соціальні заходи. За словами Макарія, цього року стартував експеримент з вивчення іноземних мов для дітей. Церква за рахунок пожертвувань оплачує заняття дітей з викладачами, зараз три групи по 20 дітей вивчає у вільний час англійську мову. Зараз настоятель храму і парафіяни розробляють і інші невеликі гуманітарні проєкти для жителів Волновахи і навколишніх сіл.

Comments are closed.