СВІТ Опальні російські олігархи сховали у церкві під Москвою скарб на мільярд рублів

Російські олігархи Дмитро і Олексій Ананьєви, які перебувають під слідством через оборудки зі своїм колишнім банком “Промсвязьбанк”, не захотіли прощатися з усім своїм нажитим майном, що підпало під арешт. 

Так, Олексій Ананьєв мав чималеньку колекцію картин, яку дбайливо збирав від 2000 року і яка зберігалася у заснованому ним Інституті російського реалістичного мистецтва (ІРРІ) у Москві, пише Маsh. Там були полотна таких авторів, як Ісаак Бродський, Олександр Дейнека, Олександр Герасимов, Георгій Ніський.

Однак одразу після арешту майна братів, десь у середині червня 2019-го, Інститут закрився, а колекція картин зникла.

У банку почали бити на сполох. Судові пристави пішли перевіряти сховища. Там було порожньо.

Співробітники Інституту розповіли, що картини велено було зняти і відправити кіпрській компанії Diolelta Investments Limited.

У “Промсвязьбанк” такі приколи не оцінили, нові власники запевнили: це грубе порушення заборони арбітражного суду Москви.

Але, як виявилося, ні в якій Кіпр картини не відправляли. Брати спробували заховати цінності на складі на території Смоленської церкви (ну а де ще могли заховати їх “православні олігархи”?) У ​​підмосковному Домодєдово.

Крім картин, на території церкви були сховані старовинні книги та ікони. Днями їх знайшли.

Вартість колекції оцінюється понад мільярд рублів (більше 15,6 млн доларів).

Колишні власники банку підозрюються у розтраті 66 млрд рублів і 575 мільйонів доларів. Басманний суд заочно їх заарештував, залишилося зловити. За інформацією ЗМІ, зараз Ананьєви за кордоном, їх оголосили у міжнародний розшук.

Comments are closed.