СВІТ Росія виплатить “Pussy Riot” 37 тисяч євро за переслідування у справі про “панк-молебні”

Росія виконає рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі групи “Pussy Riot” і виплатить учасницям групи 37 тисяч євро за необґрунтоване переслідування і покарання їх у справі про “панк-молебні” у храмі Христа Спасителя в Москві в лютому 2012 року, передає Credo Press.

“Влада РФ сумлінно ставиться до питання виконання всіх рішень ЄСПЛ незалежно від того, хто їх направляє. До теперішнього моменту вичерпані процесуальні можливості для оскарження рішення ЄСПЛ у цій справі”, – цитує ФАН 5 листопада заяву відомства.

Страсбурзький суд не став переглядати позов групи “Pussy Riot” проти Росії. ЄСПЛ відхилив запит російського уряду у справі, рішення в якій винесли у Великій палаті суду в липні 2018 року, передає “Газета.Ру”. “Відповідно до статті 44 Європейської конвенції про права людини рішення у справі Марії Альохіної й інших проти Росії від 17 липня 2018 року справді є остаточним”, – повідомили у прес-службі.

Зліва направо: Катерина Самуцевіч, Марія Альохіна, Надія Толоконнікова.
Фото: Геннадій Гуляєв / “Комерсант”

У серпні 2019 року Альохіна полетіла з Росії, незважаючи на заборону з боку Федеральної служби судових приставів залишати країну.

У квітні Міщанський районний суд Москви призначив Альохіній 100 годин обов’язкових робіт за акцію з паперовими літачками на підтримку заблокованого в Росії месенджера Telegram, яку вона провела біля будівлі ФСБ Росії на Луб’янці. Але виконувати роботи Альохіна не стала, і в підсумку ФССП заборонила їй залишати Росію.

Акція 2012 року, яку учасниці групи назвали панк-молебнем, складалася з двох частин. Першу частину “Pussy Riot” провели 19 лютого в Єлохівському соборі у час, коли служби в ньому не було і прихожан було небагато. Учасниці групи спочатку виступали безшумно, але, як тільки спробували виконати рядки зі своєї пісні, були виведені з храму охоронцями. Друга частина панк-молебню пройшла 21 лютого в храмі Христа Спасителя. Учасниці в яскравих сукнях, із закритими балаклаввами обличчями піднялися на амвон храму, де спробували виконати пісню “Богородиця, Путіна прожени” з хореографічним супроводом, проте менше ніж через хвилину їх вигнали звідти охоронці.

У серпні того ж року їх визнали винними в хуліганстві за мотивами релігійної ненависті і засудили кожну до двох років колонії. У жовтні 2012 року Самуцевич замінили реальний термін на умовний, визнавши її участь у “панк-молебні” несуттєвим. Вироки Альохіній і Толоконніковій визнали законними. Ще в червні 2012 року дівчата, які не визнали свою провину, звернулися до ЄСПЛ зі скаргою, стверджуючи, що було порушено їхнє право на свободу вираження і що для них створили нелюдські умови в СІЗО і в суді.

Примітно, що ініціатором жорсткого покарання учасниць групи виступив Патріарх Кирил (Гундяєв), а в усіх храмах РПЦ МП збиралися підписи на підтримку такого покарання.

Comments are closed.