СВІТ Засуджені, під вартою, у розшуку: Росія переслідує майже 300 Свідків Єгови

Уже 298 Свідків Єгови зазнають кримінального переслідування або несуть відповідальність у Росії за статтями “Організація діяльності екстремістської організації” і “Фінансування екстремістської діяльності”.

Статистику 1 листопада виданню “Znak.com” надали в Європейській асоціації Свідків Єгови, повідомляє Credo Press.

Всі дані, наведені асоціацією, стосуються кримінальних справ, порушених за цими двома статтями Кримінального кодексу РФ.

Загальна кількість Свідків Єгови у статусі “підозрюваний” – 72, в статусі “обвинувачений” – 145, в статусі “підсудний” – 57, в статусі “засуджений” – 26. Серед них, число Свідків Єгови, які перебувають під вартою – 46, які перебувають під вартою заочно (в розшуку) – 4, які перебувають під домашнім арештом – 23, які мають запобіжний захід у вигляді заборони певних дій – 22, які мають запобіжний захід / примус (підписка про невиїзд, зобов’язання про явку і ін.) – 189.

Всього щодо членів релігійної організації порушено 122 справи за статтею 282.2 КК РФ (“Організація діяльності екстремістської організації”) у 47 регіонах Росії. Найбільша кількість справ – 24 – порушено в ХМАО-Югрі. 14 справ порушені у Хабарівському краї, 21 – у Приморському краї, 12 – у Кіровській області, 14 – у Єврейській автономній області. У решті регіонів порушено менше десяти справ.

  • Всі організації Свідків Єгови були визнані екстремістськими і заборонені на території Росії в середині 2017 року.
  • Після цього в багатьох регіонах країни у послідовників цієї конфесії пройшли обшуки зі значним застосуванням сили. На них почали заводити кримінальні справи за частиною 2 статті 282.2 КК РФ (“Участь в діяльності екстремістської організації”).

Comments are closed.