НОВИНИ Митрополит РПЦвУ Лука наскаржився Зеленському на міністра, який хоче перейменування УПЦ МП

Запорізький митрополит Російської Церкви в Україні Лука наскаржився президенту України Володимиру Зеленському на міністра культури Володимира Бородянського, який висловив думку щодо необхідності перейменування УПЦ МП з вказання приналежності до Росії.

“Як людина віддав на виборах Президента нашої країни свій голос за Вас, я, митрополит Лука, правлячий архієрей Запорізької єпархії УПЦ і громадянин України, піднімаю свій голос і сподіваюся, що він буде почутий! Так як свій вибір і вибір своєї пастви, я виправдовував надіями на те, що ви, прийшовши до влади, припините політику насильства і геноциду по відношенню до вірян Української Православної Церкви. Але поведінка, дії і висловлювання Міністра культури похитнули наші надії”, – пише Лука у своєму зверненні до президента, опублікованому на його Telegram-каналі.

Водночас митрополит Російської Церкви в Україні погрожує президенту “втратою довіри”: “Такими діями людина, яка сіла у крісло міністра завдяки вашому авторитету, ображає не тільки нас, а й робить все, щоб наш народ втратив довіру до вас як президента”.

Також примітно, що задеклароване Зеленським невтручання у релігійні справи, яке нещодавно так розхвалював російський митрополит Іларіон, запорізький Лука своєю чергою назвав шкідливим:

“Ми пам’ятаємо, пане президенте, ваші обіцянки про те, що ви не будете робити нічого такого, що буде розділяти нашу країну. А хіба не поділом на своїх і чужих є ініціатива, підтримана їм (міністром, – ред.), про перейменування Української Православної Церкви в Російську Церкву в Україні?”

Звернення запорізького митрополита прокоментувала релігійна оглядачка Тетяна Деркач.

“А Лука не вгамовується. Написав маляву президенту. Геноцид, каже. Ось голодомор 1932-33 рр. для них не геноцид, а напоумлення за гріхи боговідступництва українців-селян. Зате конфлікти при переходах релігійних громад – геноцид”, – обурюється Деркач.

Comments are closed.