СВІТ У гру православних престолів вступає Китай: патр. Варфоломій зустрівся з генконсулом КНР

Китайська дипломатія вперше проявила публічний інтерес до Вселенського Патріархату на його історичній батьківщині.

Як повідомляється на сайті генерального консульства КНР в Стамбулі, генконсул Цуй Вей 30 жовтня здійснив візит до Вселенського Патріарха Варфоломія, відправившись на Фанар. До того китайські урядовці цей історичний район колишньої турецької столиці не відвідували, передає ІА REGNUM.

Ініціатором зустрічі був генконсул, передає італійський католицький портал АsiaNews з посиланням на прес-службу Вселенського Патріархату.

Китайський дипломат розповів Патріархові про релігійну ситуацію в Китаї і зусилля КНР з гармонізації релігійних відносин. Своєю чергою Варфоломій сказав, що високо оцінює захист урядом Китаю свободи віросповідання громадян.

Генконсул зауважив, що хотів би, щоб Патріарх відвідав Китай, на що владика відповів згодою – “щойно отримає офіційне запрошення від уряду”.

Telegram-канал “Религия сегодня” нагадав, що від 1956 року за погодженням з Держрадою КНР на території республіки діє Китайська автономна Православна Церква Московського Патріархату, у віданні якої перебуває 14 храмів. Храмів Вселенського Патріархату у материковому Китаї немає.

Атеїстична влада Китаю може вправно використати церковне протистояння РПЦ і Вселенського Патріархату як додатковий важель тиску на Москву.

Comments are closed.